Adidas opäť bojuje novou kolekciou oblečenia za záchranu našej planéty

  • Adidas už dlhší čas bojuje za záchranu našej planéty
  • V minulosti priniesol napríklad tenisky z recyklovaného plastu
  • Teraz však rozvíja svoju kolekciu o ďalšie kúsky
adidas
www.adsoftheworld.com
  • Adidas už dlhší čas bojuje za záchranu našej planéty
  • V minulosti priniesol napríklad tenisky z recyklovaného plastu
  • Teraz však rozvíja svoju kolekciu o ďalšie kúsky

Adidas rozhodne neberie znečistenie životného prostredia na ľahkú váhu. V boji proti znečisťovaniu prírody sa pripojili k aplikácii Runtastic a zorganizovali akciu Run for the Oceans. Za každý zabehnutý kilometer darovali jeden dolár organizácii Parley Ocean Plastic. V časovom období od 8. júna do 8. júla sa nabehalo vyše 10 miliónov kilometrov.

O čo však ide organizácii Parley Ocean Plastic? Snažia sa navrhovať a tvoriť produkty, ktoré budú šetrnejšie k prírode okolo nás. Túto myšlienku využili aj pri výskume textílií z recyklovaného plastu. Kolekcia Parley je vytvorená z plastu, ktorý bol pozbieraný z pobrežia morí. Medzi ponúkané športové oblečenie patria napríklad plavky, tepláky, tričká, či špeciálne tenisky.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Adidas x Parley

Práve tie si vyslúžili najväčšiu dávku pozornosti. UltraBoost Parley Deep Ocean Blue sa stali maskotom kampane Run for the Oceans. V ich zložení sa vyníma Parley Ocean Plastic Primekit, špeciálna vláknina vytvorená z recyklovaného plastu. Vrchná časť topánky je tvorená touto vlákninou až na 85 percent, čo predstavuje 11 plastových fliaš. Keby nebolo týchto topánok, skončili by v oceáne.

Je celkom samozrejmé, že takýto inovatívny nápad nebude lacný. Celá kolekcia sa vyznačuje značne vyššou cenou. Zakúpením produktov však zákazníci okrem kvality a udržateľnosti podporujú boj za záchranu našej planéty.

Zdroj: www.adsoftheworld.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech