Aj takto sa pomáha na Slovensku. Rozdali 10-tisíce eur

  • Nadácia Orange nedávno rozdala ceny za činnosť rôznym neziskovým organizáciám, ktoré sa venujú charite, pomoci druhým ľuďom či iným projektom.
Startitup
Startitup
  • Nadácia Orange nedávno rozdala ceny za činnosť rôznym neziskovým organizáciám, ktoré sa venujú charite, pomoci druhým ľuďom či iným projektom.

Nadácia Orange bola prvou súkromnou nadáciou, ktorá sa venuje podpore týmto projektom. Navyše mnoho z neziskových organizácií robí svoju prácu výborne, len ich nie je až tak vidieť.

Na potrebu participácie v treťom sektore sme sa pýtali aj priamo zástupcov spoločnosti: „Cena Nadácie Orange je verejným prejavom uznania a poďakovaním, ktoré patrí mimovládnym organizáciám za ich dlhodobú a nezištnú prácu, ktorú robia pre nás všetkých. Hoci v poslednom období môžeme sledovať nárast komunitných a sociálno-spoločenských projektov, stále máme pocit, že verejnosť dostatočne nevníma pozitívne dôsledky práce tretieho sektora. Ocenenia Ceny Nadácie Orange sú poctou ich dobrým skutkom, odhodlanosti a snahe robiť našu spoločnosť lepšou,“ povedala Milica Danková, manažérka Nadácie Orange.

Napriek tomu, že na oblasť podpory neziskových organizácii firmami ako Orange pozerajú mnohý ľudia skepticky, ide o drobnú, celoročnú prácu, ovplyvňujúcu životy ľudí. Na to by si nemal najbližšie zabúdať ani ty, keď budeš rozmýšlať nad príspevkom charite, alebo kúpou časopisu za pár eur kým čakáš na semafóre. Sú to práve drobné skutky, ktoré nás posúvajú vpred a pomáhajú rásť.

Skús sa na všetko pozrieť aj inými očami, nie len ako snahu spoločností o PR, ale ako využite šance Orange pomôcť tým, ktorý sa snažia pomáhať.

Pozrite si, kto vyhral ceny, s akým projektom a prečo.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech