Ak lietaš niekoľkokrát ročne, toto je 9 trikov, ktoré by si mal poznať

  • Ročne sa leteckou dopravou prepravia milióny pasažierov, avšak o týchto trikoch vie len málokto z nich...
erik-odiin-539947-unsplash(1)
unsplash.com
  • Ročne sa leteckou dopravou prepravia milióny pasažierov, avšak o týchto trikoch vie len málokto z nich...

Cesta lietadlom môže byť poriadne otravná. Na letisku musíme stráviť nejednu hodinu, a priznajme si, nie je to vždy príjemná záležitosť. Tieto tipy a triky však môžu zjednodušiť cestovanie aj tebe. Nasledujúce rady využijú predovšetkým tí, pre ktorých je cestovanie nevyhnutnou rutinou, avšak aj občasný cestovateľ z nich môže vyťažiť maximum. Nechaj sa inšpirovať.

Máš panický strach z lietania? Zober si so sebou domáceho miláčika

Tento tip sa dá samozrejme využiť len v prípade, že váš domáci miláčik nenarástol do astronomických rozmerov a vopred musíš zistiť, či to letecká spoločnosť, ktorou letíš povoľuje.. Ak máš z lietania priam panický strach, lekár ti môže dať potvrdenie, s ktorým dostaneš ľahko na palubu svoje milované zvieratko.

Cestuj v noci

Ak si kúpiš letenku na nočný let, môžeš nielen že ušetriť, ale možno sa ti pošťastí sedieť v poloprázdnom lietadle. Okrem toho aj na letisku bude vládnuť relatívny pokoj. Málo ľudí, (takmer) nikde žiadne deti. Pokoj a pohoda. Čo viac si priať?

Zvoľ si let, pri ktorom budeš prestupovať

Toto je rada pre tých, ktorí cestujú na opačnú stranu zemegule. Je to predsa lepšie, ako počas jedného letu cestovať niekoľko hodín naraz. Okrem toho mnohé spoločnosti ponúkajú v hoteloch izby zadarmo. To by bola škoda nevyužiť.

Vždy sa niečo deje

Letisko nemusí byť len nudným miestom čakania. Pýtaj sa, hľadaj niečo nezvyčajné. V takom Mníchove majú napríklad vlastný pivovar, čo zaručene zaujme nejedného cestujúceho.

Za jedlo nemusíš vyhodiť celý svoj majetok

Skús sa zahrať na detektíva. Sleduj zamestnancov. Tí sa nestravujú v predražených reštauráciách, ale majú svoje miesto. Oplatí sa ich nasledovať. Väčšinou sa tu môžeš najesť za pár eur.

Všetko sa dá vyriešiť

Zabudol si si nabíjačku alebo slúchadlá? Aj na to máme riešenie. Obráť sa na „straty a nálezy.“ Určite budú mať jeden nepotrebný kus.

Vyber si to správne sedadlo

Ak sa bojíš turbulencií, sadni si radšej dopredu. Tam to „natriasa“ o niečo menej.

Keď prví budú poslední

Batožinu si zanes na check-in ako posledný. Má to svoju výhodu. Po pristátí si ju budeš môcť vyzdvihnúť medzi prvými.

Občas stojí za to si priplatiť

Ak si potrpíš na pohodlie a musíš na letisku stráviť pár hodín navyše, skús si priplatiť za luxus. Miesto v relaxačnej zóne a ťbude stáť približne 30 – 50 eur, no niekedy to môže stáť za to.

Zdroj: Interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech