Ako ignorovať debila, ktorý sa v tebe skrýva

  • Pravdepodobne každý z nás má sám so sebou nekonečný dialóg vo svojej hlave. Počula som aj o ľuďoch, ktorí si ako menší mysleli, že s nimi niečo nie je v poriadku, pretože mali v hlave hlasy a až neskôr pochopili, že mať v hlave hlasy znamená mať myšlienky a premýšľať. Čo však robiť, keď ti tvoje myšlienky začnú vravieť, že za nič nestojíš?
  • Pravdepodobne každý z nás má sám so sebou nekonečný dialóg vo svojej hlave. Počula som aj o ľuďoch, ktorí si ako menší mysleli, že s nimi niečo nie je v poriadku, pretože mali v hlave hlasy a až neskôr pochopili, že mať v hlave hlasy znamená mať myšlienky a premýšľať. Čo však robiť, keď ti tvoje myšlienky začnú vravieť, že za nič nestojíš?

 

Ja ťažké naučiť sa utíšiť toho debila v tvojej hlave, ktorý ťa demotivuje, ale pokiaľ sa to naučíš, môžeš dokončiť a dosiahnuť takmer čokoľvek.

Takže ako na to?

 

Mysli na to, že na malých veciach záleží

Hlas debila sa zameriava na veľké veci. Nestará sa o malé víťazstvá, úlohy a obštrukcie s ktorými sa musíš vyrovnávať každý deň. Tento hlas ťa nenechá stráviť jeden v pokoji bez toho, aby si nedokázal niečo veľké.

Ale práve na malých veciach záleží. Pretože veľké veci sa dejú na základe veľa malých krokov. Všetko, čo robíš má zmysel, pokiaľ to nasmeruješ správne a ostaneš pri zmysloch.

Hlas debila ti môže hovoriť, že mrháš svojim životom, ale to nie je pravda. Tvoj život pozostáva z tisíc drobných vecí, ktoré buduješ každý deň.

Working Out

foto: thebortsky.com

 

 

Sústreď sa na víťazstvá

Keď sa ti podarí niečo dosiahnuť, uchovávaš si tieto bonusové víťazstva a myslíš na ne, až sa ti nebude dariť. Hlas debila nechce, aby si si pamätal tieto víťazstvá, núti ťa premýšľať len nad prehrami, nad tým, čo je zlé.

Z toho dôvodu je ten jeden človek, čo ťa kritizuje omnoho mocnejší ako sto ďalších, ktorí ťa pochvália. Zbieraš a odkladáš si na kopu všetko zlé, až to nakoniec prevŕši to dobré.

Mal by si oslavovať každé víťazstvo, bez ohľadu na to, aké je veľké. Dopraj si chvíľu hrdosti sám na seba.

 

Nemysli na týždne a mesiace, ale na dni a roky

Ber veci tak, ako prídu. Vezmi si, aký význam má jeden deň. Každý jeden deň dokážeš odviesť kus práce, pričom týždne a mesiace do seba akosi zanikajú. Ak považuješ každý deň za cenný, môžeš tomu debilovi v tebe dokázať, že sa niekam neustále posúvaš. Možno sa síce tento týždeň alebo mesiac nestalo nič extrémne dôležité, ale dnešok si predsa dal naplno.

Ak sa pozrieš na jednotlivé roky, pomôže ti to predísť stresu z nedosiahnutia svojich cieľov. Nemusíš panikáriť, nemusíš sa naučiť behať ešte predtým, ako si sa sotva naučil chodiť. Na dokončenie svojich cieľov máš predsa dostatok času, prečo sa stresovať, že sa posledný týždeň alebo mesiac nestalo nič veľké.

Hlas debila vyhrá, ak mu dáš nástroj, ktorým by ťa zničil. Nedovoľ, aby bol týmto nátrojom tvoj kalendár.

foto: Warner Bros.

 

Nedaj mu priestor na dýchanie

Pokiaľ necháš hlas debila, aby rozprával, nikdy neprestane. Začne nachádzať viac a viac a dôvodov, prečo si na nič. Čiže nenechaj hlas debila začať rozprávať, nedaj mu miesto, kde by mohol fungovať, nedaj mu kyslík.

Čo v tomto prípade pomáha? Možno to bude znieť ako prokrastinácia, ale pokiaľ ťa v noci v posteli prepadne hlas debila a začne ti rozprávať o všetkých trapasoch, ktoré si kedy urobil a o tom, akí sú tvoji známi úspešní a ty nie, vezmi si do ruky knihu a začni čítať, pusti si zábavný film, choď von s ľuďmi, ktorých máš rád.

 

Pochop, že na niektorých veciach nezáleží

Nikto nie je dokonalý síce znie ako obrovské cliché, ale je to tak. Nemusíš byť dobrý vo všetkom, je v poriadku, že niektoré veci ti nejdú.

Ak sa snažíš byť programátorom a nejde ti to, neber to ako zlyhanie, ale ako šancu, pri ktorej si mal možnosť zistiť, v čom nie si dobrý. Takže môžeš pokračovať v rozvíjaní toho, čo ti ide.

Nezáleží na tom, v čom si zlý, ale na tom, v čom si dobrý a makať na tom, aby si to čo najviac rozvinul. Jasné, že niektorí ľudia uspejú v tom, čo ty nie a možno ťa to zamrzí, ale nemôžeš porovnávať rybu a opicu v tom, ako vedia liezť na strom.

 

Takže nenechaj ten zlý hlas v tvojej hlave, aby ti hovoril, prečo nie si dobrý, postav sa voči nemu a skús si vziať k srdcu pár rád, ktoré si si prečítal. Určite nechceš, aby hlas debila zapríčinil tvoj neúspech a nešťastie.

foto: askmen.com

Zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: huffingtonpost.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech