Ako pre svoj startup nájsť toho najlepšieho programátora?

  • Webový programátori sú v dnešnej dobe veľmi žiadaní, takže nájsť si jedného, ktorý bude cenovo výhodný, no zároveň stále zručný, môže byť dosť veľký problém.
programming-593312_1920
  • Webový programátori sú v dnešnej dobe veľmi žiadaní, takže nájsť si jedného, ktorý bude cenovo výhodný, no zároveň stále zručný, môže byť dosť veľký problém.

Starší vývojári majú za sebou mnohé skúsenosti. V programovaní sa už vyznajú a určite by pre tvoj startup boli veľkým prínosom. Problémom však je, že takíto ľudia majú za sebou už rôzne spolupráce, z ktorých väčšina bola aj výborne platená. Veľmi dobre si teda uvedomujú „svojú hodnotu“ a neboja sa stanoviť pevnú sumu.

Naopak mladší programátori sú vďační za každú ponuku. Cena preto nebude problém, no na druhej strane, mladý človek nemá nikdy toľko skúseností, z ktorých by mohol čerpať, ako starší. Je teda na tebe, čí chceš pri dopĺňaní svojho tímu investovať do záruky kvality, alebo skôr ušetriť a peniaze použiť na niečo iné.

student-849828_1920

Ako sa však uistiť, že človek, ktorého si si nakoniec vybral, si naozaj vyberie tvoju ponuku, a nie tú od konkurencie? Tu je pár dobrých rád, ktoré ti možno pomôžu:

 

  1. Neponúkaj len miesto, ponúkaj zážitok

Mnoho freelancerov a programátorov je unavených z neustáleho sedenia na jednom mieste a z pozerania do monitora. Navyše, väčšinou pracujú osamote a nemajú sa s kým ani porozprávať. Skús vytvoriť prostredie, kde budú viacerí pracovníci pokope. Nevadí, že každý z nich má na starosti niečo iné, čo by mohol robiť aj z domu. Komunikácia a spoločné zdieľanie úspechov a neúspechov je silná vec. Nikto predsa nemá rád dlhú samotu.

 office-594119_1920

foto: pixabay.com 

  1. Nemáš dostatok peňazí? Ponúkni niečo iné

Sleduješ konkurenciu a zistil si, že nemáš ani zďaleka na také výplatné pásky, aké ponúkajú oni? Nevadí. Namiesto tučnej výplaty ponúkni niečo iné, napríklad flexibilnejší pracovný čas, prípadne daj svojím vývojárom „silnejší hlas“. Dovoľ im aby v niektorých veciach rozhodovali sami a daj im pocit, že sú súčasťou startupu.

 

  1. Investuj do svojho programátora

Ďalším spôsobom ako mať kvalitného vývojára je do neho investovať. Existuje mnoho programátorských campov. Stačí, ak ho tam pošleš na pár týždňov a z talentovaného nováčika sa môže stať programátor, ktorý sa hravo vyrovná aj skúsenému programátorovi – seniorovi.

startup-593296_1920

foto: pixabay.com 

 

  1. Rob prieskumy

Viac ako polovicu prográmatorov nájdeš aj na sociálnych sieťach. Napríklad na Linkedine. Každý, kto „ide s dobou“, si už určite vytvoril profil. Stačí, keď si nájdeš chvíľku času a poriadne to tam preskúmaš. Možno natrafíš na človeka, ktorý bude pre tvoju firmu ako stvorený. Určite tiež ani nezabudni skontrolovať freelancerov na našom webe, možno sa tvoj človek nachádza práve medzi nimi.

 

Dúfam, že ti aspoň jedna z týchto rád padla vhod a že objavíš vývojára, ktorý bude stáť za to. Veď za každým dobrým projektom predsa stoja dobrí ľudia.

coworking1

foto: outsite.co

zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: pixabay.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech