Ako som zbohatol do svojich 30-tych narodenín a ako to môžeš dokázať tiež

  • Každý chce zbohatnúť. A rýchlo. Pravda je taká, že väčšina ľudí, čo hľadá svoje vysnívané zamestnanie alebo začína podnikať má jediný cieľ. Dostať sa k bohatstvu čo najrýchlejšie ako to pôjde.
image_1445235351.jpeg
  • Každý chce zbohatnúť. A rýchlo. Pravda je taká, že väčšina ľudí, čo hľadá svoje vysnívané zamestnanie alebo začína podnikať má jediný cieľ. Dostať sa k bohatstvu čo najrýchlejšie ako to pôjde.

 

Patrím medzi ľudí, ktorí svoj milión zarobili pred svojimi 30-timi narodeninami. Práve preto si často vypočujem otázku: „Ako sa stať mladým milionárom?“… Bohužial nepoznám magickú pilulku, ktorá ti v tom pomôže. Nemám NZT-48 z filmu Limitless ani žiadne kúzelné tlačidlo, ktoré ťa spraví úspešným. Ako som to teda dokázal?

 

 

Začal som pravidlom „10 000 hodín na ovládnutie akejkoľvek zručnosti.“ Vzdal som sa vysokoškolských chodbovíc a po nociach som vytváral biznis plány s podobne naladenými spolužiakmi. Podobne ako ďaľších mojich 13 spolubývajúcich, moje vysokoškolské roky som strávil jedením Vifoniek, tvrdou prácou a zdokonaľovaním svojich schopností. Som presvedčený, že stať sa bohatým v mladosti je možné, pokiaľ máš správnu motiváciu.

 

1. Zaútoč

Väčšina ľudí bude tvoj vek vidieť ako slabinu. Pravdou však je, že mladosť je tvoje najväčiš eso! Väčšina ľudí, ktorých som kontaktoval a s ktorými som sa spoznával boli starší, niekedy omnoho starší ako ja. Často chceli vstúpiť do online podnikania ale jednoducho netušili, aké sú „pravidlá“. Nakoniec vysvitlo, že hľadajú niekoho dravého a motivovaného, kto sa v týchto moderných veciach nestratí. 

 

 

Pravdaže stále existujú predsudky o mladom veku a neskúsenosti. Tu treba zaútočiť! Treba sa pozbierať a priznať to. „Som mladý, to však  neznamená, že nepracujem trvdo a nie som pripravený.“ Vysvetlil som moje zručnosti a pokiaľ somnou alebo s mojím tímom neboli spokojní, vysvetlil som im, že zrejme si v biznise nesadneme. Ovládol som situáciu a väčšina zmenila názor, alebo som našiel iného partnera. 

 

2. Buď spoločenský a vyberaj si priateľov s rozumom

Keď hľadáš zamestnanie alebo začínaš podnikať, nezabúdaj na tento kľúčový element, pretože ťa môže stáť úspech. Spomeň si na príslovie „Ukáž mi tvojich priateľov a poviem ti, kto si ty.“, ktoré tu je vo svete podnikania aspoň tak dôležité ak nie dôležitejšie, ako v živote. Podľa motvačného rečníka Jima Rohna sme priemerom 5tich ľudí, s ktorými trávime najviac času. Pravda! Často sa týchto ľudí snažíme napodobniť a šanca je, že pokiaľ sú úspešní, nalepí sa to aj na nás. 

 

Pokiaľ sú 5ti tvoji najbližší vysoko motivovaní, či úspešní, prinúti ťa to pracovať tvrdšie. Skús preto tráviť čas s úspešnými ľuďmi a podel sa o svoje skúsenosti a ciele. Postupom času budeš ty tým, ktorého budú mladí vyhľadávať. Úspešní ľudia, s ktorými som preberal biznis nápady ma potom často pozívali na svoje párty, kde som spoznával nových vplyvných ľudí, ktorí ma toho veľa naučili. Pravdou je, že jednou z najdôležitejších častí podnikania je networking. 

 

Bohužiaĺ peniaze nespadnú z neba. Dobrou správou však je, že v úspechu v tvojom veku ti nik nebráni. Pracuj tvrdo(ale múdro), dôveruj si a obklopuj sa pravými ľuďmi. Výsledky sa ukážu

 

Zdroj: Mashable.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech