Ako vyzerá život s oneskorením?

  • „Nemáte radi spomalenie v offline živote, prečo by ste ho teda mali trpieť online?“ – tento text uzatvára reklamné video spoločnosti Ume, v ktorom propaguje vysokorýchlostný internet. Hlavným hrdinom je Oculus Rift.
image_1399552342.png
  • „Nemáte radi spomalenie v offline živote, prečo by ste ho teda mali trpieť online?“ – tento text uzatvára reklamné video spoločnosti Ume, v ktorom propaguje vysokorýchlostný internet. Hlavným hrdinom je Oculus Rift.

 

O startupe Oculus VR sa dosť popísalo pred pár mesiacmi najmä v súvislosti s tým, že ho kúpil Facebook. Ich produkt, Oculus Rift, je jedným z prvých zariadení, ktoré približujú virtuálnu realitu bežným ľuďom. Ako prvé pole využiteľnosti vám určite napadnú hry. A čo tak Oculus Rift využiť v reklame?

 

Švédska internetová spoločnosť Ume chcela ľuďom ukázať, aké frustrujúce dokáže byť pomalé internetové pripojenie. Tak spravila experiment a využila pritom prvé headset od Oculus-u. Experiment nazvali „Living with lag (Život s oneskorením)“. Dobrovoľníci nosili Oculus Rift na hlave, pričom mali vykonávať svoje bežné, každodenné činnosti. Vtip bol však v tom, že video, ktoré videli na displeji, bolo oneskorené o 0,3 až 3 celé sekundy. Už si viete predstaviť, aká zábava to musela byť? Na headset dobrovoľníkom pripevnili aj GoPro kameru, a tak si môžeme všetci pozrieť skutočnú realitu tak, ako ju nemal možnosť vidieť ten-ktorý človek.

 

 

Hneď prvá slečna si nasadila headset na hodinu cvičenia. To, že s každým pohybom zaostávala, by sa dalo prežiť. Horšie už bolo, keď začala zavadzať ostatným, prípadne do nich vrážala. Alebo chalan sa chystal variť. Chytí vajce, ide ho rozbiť. To sa na moje prekvapenie podarí, no vyleje ho už celkom inam, než by mal. Stolný tenis? Nebol by problém, keby hráč neodpaľoval loptičku asi tak pol sekundy po tom, ako okolo neho preletela.

 

Reklama vie byť naozaj dobrá, ak povie niečo nové, obsahuje príbeh a je prínosom. Presne takou je aj táto, v ktorej sa spája kreativita s novými technológiami maximálne elegantným spôsobom.

 

 

Oculus Rift už bol kedysi využitý na iný sociálny experiment. Dobrovoľníkom nasadili headsety a v nich videli pohľad toho druhého, pričom išlo o dvoch ľudí opačného pohlavia. Žena videla mužské telo, muž ženské. Ako to vyzeralo si môžete pozrieť tu. Naozaj zaujímavý pohľad na naše vnímanie a na technológie celkovo. 

 

zdroj: dailytech.com, oculusvr.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech