Na slovenský trh prichádza víno z najoceňovanejšieho vinárstva na svete

  • Kráľovské víno zo Španielska zoženieš už aj na Slovensku
  • V ponuke sú svetové unikáty z rodinného Vinárstva TORRES, ktoré sa výrobe vína venuje už päť generácií
topp
pexels.com
  • Kráľovské víno zo Španielska zoženieš už aj na Slovensku
  • V ponuke sú svetové unikáty z rodinného Vinárstva TORRES, ktoré sa výrobe vína venuje už päť generácií

Spoločnosť Wineloversclub.sk je exkluzívnym dodávateľom vín do množstva 4* a 5* slovenských hotelov a reštaurácií pre sieť Medusa Group. Najnovšie uviedla na slovenský trh jedinečné víno Torres. Značku, ktorá získala ocenenie Most Admired European Wine Brand.

Familia Torres

Torres je svetoznáma rodinná vinárska spoločnosť zo severu Španielska. Už štvrtá generácia sa v dnešnej dobe venuje výrobe a produkcii vína z najznámejších regiónov Španielska ako sú PenedésRiojaRibera del DueroPriorat. Vďaka neúmornej snahe aj v roku 2018 získali opäť ocenenie najoceňovanejšie vinárstvo sveta.

Patrí do zoskupenia familia vini, kde sa spolu s ďalšími rodinnými dynastiami snažia vizionársky myslieť a posúvať vinárstvo ako také neustále dopredu. Torres patrí zároveň aj k eco-friendly producentom pre trvalú udržateľnosť aj ďalším generáciám. Využíva špeciálne zariadenie, ktoré je schopné vytriediť odpad z produkcie až do 46 rôznych druhov. Takýmto spôsobom vinárstvo recykluje 99,3 % odpadu vytvoreného počas výroby.

Vinárstvo Torres sa dostalo na prvé miesto zoznamu, ktoré je zložené z top 50 najobdivovanejších značiek sveta. Zoznam zverejňuje britský magazín Drinks International. Jeho zostavovanie trvá sedem rokov. 150 rokov staré vinárstvo je jediné z Európy, ktoré sa kedy umiestnilo na prvej priečke tejto prestížnej tabuľky. Bodegas Torres je teda lídrom vinárskeho trhu nielen v Európe, ale aj vo svete. Nasleduje ho chilská značka Concha y Toro a austrálske vinárstvo Penfolds. 50 uvedených značiek pochádza z 11 rôznych krajín, z toho 30 je z Európy.

Najreprezentatívnejšími krajinami sú Francúzsko, so štrnástimi značkami vína, Španielsko s ôsmimi a Austrália so siedmimi značkami. Laureáti musia spĺňať náročné kritériá, ktoré vyhodnocujú odborníci z celého sveta. Medzi kritériá patrí konzistencia a kvalita vína, vizuálny dojem či spôsob balenia, ale aj to, ako vína odrážajú región pôvodu.

Vinárstvo Torres je teda žiarivým príkladom, že investície do zeme sa vyplácajú rovnako, ako dodržiavanie tradície a uchovávanie rodinného odkazu. Vína od Torres už môžeš ochutnať aj doma. Vďaka Wine Lovers Clubu, ktorý vedie Roman Milata, je značka TORRES aj na slovenskom trhu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech