Tatry sú v plameňoch a zasahujú desiatky hasičov

  • Oheň zasiahol les s najprísnejším stupňom ochrany
  • Evakuácia turistov je už v plnom prúde
tatry-horia
Tatry
  • Oheň zasiahol les s najprísnejším stupňom ochrany
  • Evakuácia turistov je už v plnom prúde

Hasiči momentálne zasahujú pri rozsiahlom požiari lesa v katastri mesta Vysoké Tatry, časť Kežmarské Žľaby, ktorý vypukol približne pred hodinou. Podľa predbežných informácií požiar zasiahol plochu o rozlohe cca. 2 km2. Pri udalosti zasahuje takmer 50 profesionálnych hasičov z Kežmarku, Popradu, Vysokých Tatier a modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí Východ a dobrovoľní hasiči z obce Spišská Belá.

Hasenie požiaru komplikuje nedostupný vysokohorský terén. Na mieste udalosti by mal v dohľadnej chvíli zasahovať aj vrtuľník Letky MV SR a vrtuľník Letky MO SR. V danej lokalite sa pripravuje evakuácia všetkých turistov z turistických chodníkov, ktorých do bezpečia odvedú horskí záchranári. Na miesto udalosti smeruje aj prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Štátne lesy TANAP-u vyzývajú turistov, aby sa vyhli lokalite požiaru, ktorý vypukol vo Vysokých Tatrách. Výstraha platí pre lokality Tatranská Kotlina, Kežmarské žľaby, na chodníku v smere na Chatu Plesnivec a v Doline siedmych prameňov. Výstraha platí nielen pre turistov, ale aj pre leteckých športovcov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech