V bratislavskej MHD nájdeš skvelú novinku, ktorú ocení každý cestujúci

  • Bratislava sa stáva jediným mestom na Slovensku, kde si lístok kúpiš s platobnou kartou
  • Mesto chce aj týmto spôsobom ľudí vylákať z áut do autobusov či električiek
mhhhhhhh
DPB
  • Bratislava sa stáva jediným mestom na Slovensku, kde si lístok kúpiš s platobnou kartou
  • Mesto chce aj týmto spôsobom ľudí vylákať z áut do autobusov či električiek

Ak cestuješ do práce či školy v MHD, zrejme si už postrehol novinku, ktorú pripravilo hlavné mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava. Už od mája je možné zakúpiť si predplatný cestovný lístok priamo na bezkontaktnú platobnú kartu.

Táto novinka má za cieľ zatraktívniť a zjednodušiť kúpu predplateného cestovného lístka a spôsob vybavenia cestujúcich. V praxi to znamená, že lístok si môžeš kúpiť aj online cez e-shop DPB a ušetriť tak čas. Zakúpené cestovné sa priradí k tvojej už existujúcej platobnej karte a stane sa tak nielen platobným nástrojom, ale taktiež identifikátorom platného cestovného lístka.

Vďaka tejto inovácii už nemusíš nosiť žiadnu ďalšiu plastovú kartu, postačí ti tá platobná. Kontrola revízorom prebehne len priložením karty k revízorskej čítačke.

„Chceme motivovať ľudí, aby prestúpili z áut do autobusov, električiek, či trolejbusov. Aby sa tak stalo, musíme MHD čoraz viac zatraktívňovať aj v oblasti smart riešení. Aj preto sme prvým mestom na Slovensku, kde cestujúci môžu mať platobnú kartu ako nosič predplatného cestovného lístka,povedal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal pre DPB.

Táto služba je pre cestujúcich spustená na všetkých platobných kartách Mastercard a VISA. Navyše, pri zakúpení predplatného cestovného lístka na BMK – Bratislavskú mestskú kartu, ti bude automaticky poskytnutá desaťpercentná zľava na lístok.

„Nový nosič cestovného lístka prináša cestujúcim väčšiu voľnosť,  pri preukázaní nebudú potrebovať iný doklad, vystačia si len so svojou platobnou kartou,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Milan Urban pre portál DPB.

Predplatný cestovný lístok na platobnú kartu si môžeš kúpiť ihneď po registrácii na dpb.sk. sk. V systéme sa budú predávať všetky typy cestovných lístkov, a to obyčajné aj zľavnené 7, 30, 90 a 365 dňové, platné pre mestské zóny avšak výhradne vo vozidlách MHD v Bratislave.

Ďalšou novinkou, kde vidí hlavné mesto s Dopravným podnikom Bratislava budúcnosť je možnosť kúpy aj jednorazového cestovného lístka bežnou platobnou kartou a to priamo vo vozidlách MHD.

Spolu 90 nových autobusov a 18 elektrobusov, sú už vybavené označovačmi, ktoré umožňujú použitie platobnej karty na nákup lístka vo vozidle. Všetky ďalšie, ktoré v budúcnosti DPB nakúpi,  budú vybavené touto funkcionalitou už automaticky.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech