Veľké zatváranie škôl pokračuje. Učiť doma sa budú deti z niekoľkých okresov, ktoré pandémia zasiahla naplno

  • Školy od 2. decembra 2021 zatvárajú aj na Kysuciach
  • Týka sa to 2. stupňa základných škôl a stredných škôl
  • Informoval o tom primátor mesta Čadca
  • Školy má zatvárať aj okres Trnava
skoly, ziaci
TASR/Joe Giddens/PA via AP
  • Školy od 2. decembra 2021 zatvárajú aj na Kysuciach
  • Týka sa to 2. stupňa základných škôl a stredných škôl
  • Informoval o tom primátor mesta Čadca
  • Školy má zatvárať aj okres Trnava

2. stupeň základných škôl a všetky stredné školy zatvárajú aj na Kysuciach, konkrétne v okrese Čadca. Informoval o tom primátor mesta Čadca Milan Gura na sociálnej sieti Facebook. Otvorené zostávajú len materské školy a prvý stupeň ZŠ. 

Obmedziť prezenčnú výučbu žiakov druhého stupňa základných škôl, gymnázií a stredných škôl na území okresu rozhodla okresná hygienička a jej rozhodnutie podporila bezpečnostná rada okresu Čadca po dôslednom zvážení kritickej situácie a na základe odporúčania odborníkov. Okres má veľa pozitívnych detí a rodičov,“ píše Gura. 

Ako informuje Gura, vyhláška bude uverejnená vo vestníku vlády čoskoro, v platnosti bude 2. 12. 2021. 

Stredné i druhý stupeň základných škôl budú na Kysuciach od 2. 12. 2021 zatvorenéObmedziť prezenčnú výučbu žiakov…

Posted by Milan Gura on Tuesday, November 30, 2021

Rovnaký scenár sa má udiať aj v Trnave, informoval o tom starosta obce Bučany Rastislav Kurinec prostredníctvom sociálnej siete Facebook. „Od 01. 12. 2021 prechádza 2.stupeň základných škôl a stredné školy v okrese Trnava na dištančnú formu výučby,“ vyhlásil.

Od 01.12.2021 prechádza 2.stupeň základných škôl a stredné školy v okrese Trnava na dištančnú formu výučby.

Posted by Rasťo Kurinec – starosta on Tuesday, November 30, 2021

Včera sme ťa informovali o tom, že stredné školy i druhé stupne základných škôl sa od 30. novembra 2021 zatvárajú aj na Orave. Vyhláška sa týka okresu Námestovo, Tvrdošín a Dolný Kubín. Školy tiež zatvoria, respektíve zatvorili okresy Rožňava, Lučenec, Banská Bystrica, Vranov nad Topľou, Brezno. 

Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková v tlačovej správe 26. novembra informovala, že hlavný hygienik SR Ján Mikas vyzval všetkých 36 RÚVZ, aby v prípade alarmujúcej situácie v regióne uzatvárali školy. RÚVZ majú pri plošnom zatváraní škôl vo svojich územných obvodoch jeho plnú podporu.

Konzílium odborníkov navrhovalo, aby sa školy zatvorili plošne

Konzílium odborníkov navrhovalo prerušiť prezenčnú výučbu na obdobie od 25. novembra do 3. decembra 2021 pre žiakov druhého stupňa základných škôl, stredných a vysokých škôl, prezenčnú výučbu chceli zachovať len na prvom stupni základných škôl a v materských školách. Zrušiť chceli aj všetky mimoškolské aktivity detí.

Tento návrh však napokon neprešiel, strana SaS si uplatnila právo veta. „Dnes sme schválili opatrenia, ktoré navrhlo konzílium odborníkov, s výnimkou škôl, ktoré vetoval koaličný partner,“ informoval vtedy premiér Slovenskej republiky Eduard Heger.

Pre mňa bolo dôležité, že školy zostanú otvorené. Deti boli tento rok už dosť dlho doma. Až príliš dlho a budú pekne chodiť do školy, ako sa patrí, “ vysvetľuje v rozhovore pre Startitup minister hospodárstva Richard Sulík, prečo strana SaS návrh na zatvorenie škôl vetovala.

Zdravie je bez debaty vyššie, no to neznamená, že bude rozhodovať iba pohľad na zdravie. To by bol veľmi zúžený pohľad. Takto sme sa, skrátka, rozhodli, ale vypočuli sme rady odborníkov. Jedna z nich bola, že aj iné krajiny to zavádzajú a keď som sa opýtal ktoré, nevedeli povedať žiadnu,“ dodal Sulík.

K zatváraniu stredných škôl a druhého stupňa ZŠ sa pridáva okres Skalica. Od stredy (1. 12.) prechádzajú žiaci na dištančnú formu vzdelávania. Vyplýva to z vyhlášky, ktorú v utorok vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Senici.

Zákaz prezenčného vyučovania sa týka všetkých žiakov stredných odborných škôl, gymnázií aj žiakov druhého stupňa ZŠ v Skalickom okrese. RÚVZ v Senici zakázalo aj vzdelávanie v prevádzkarniach, v ktorých sa prevádzkuje živnosť výchovy a mimoškolského vzdelávania detí a mládeže.

Zdroje: Facebook/ Milan Gura, Facebook/ Rasťo Kurinec, SITA, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie