K zatváraniu škôl už musel pristúpiť aj Bratislavský kraj

  • V Bratislavskom kraji od pondelka uzatvoria pre COVID-19 viacero škôl
  • Týka sa to všetkých strednýčh škôl a 2. stupňa ZŠ, výnimkou sú materské školy a 1. stupeň základných škôl
aktualna sprava
  • V Bratislavskom kraji od pondelka uzatvoria pre COVID-19 viacero škôl
  • Týka sa to všetkých strednýčh škôl a 2. stupňa ZŠ, výnimkou sú materské školy a 1. stupeň základných škôl

V celom Bratislavskom kraji zatvoria od pondelka (6. 12.) pre zlú pandemickú situáciu 2. stupeň základných škôl a stredné školy. Školáci sa tu budú učiť dištančnou formou.

Výnimkou sú len materské školy a 1. stupeň základných škôl. Rozhodol o tom regionálny hygienik. Vyplýva to z vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava, zverejnenom vo vestníku vlády.

Od budúceho týždňa prechádzajú žiaci stredných škôl a druhého stupňa základných škôl v okresoch Prievidza a Partizánske na dištančnú formu vzdelávania. Vyplýva to z vyhlášky, ktorú dnes vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Prievidza so sídlom v Bojniciach.

Zákaz prezenčného vyučovania sa týka všetkých žiakov stredných odborných škôl, gymnázií aj žiakov druhého stupňa ZŠ v Prievidzskom okrese a okrese Partizánske. Cieľom opatrenia, ktoré bude platiť do 17. decembra, teda do začiatku posunutých vianočných prázdnin, je zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19.

Školy už uzavreli aj v týchto okresoch

Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) do dnešného dňa uzavreli stredné školy a druhý stupeň základných škôl v okresoch Trnava, Piešťany, Banská Bystrica, Brezno, Rimavská Sobota, Skalica, Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín, Lučenec, Vranov nad Topľou a Rožňava. Od štvrtka 2. decembra budú uzatvorené stredné školy a druhý stupeň základných škôl aj v okrese Galanta.

Logo

Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková v tlačovej správe 26. novembra informovala, že hlavný hygienik SR Ján Mikas vyzval všetkých 36 RÚVZ, aby v prípade alarmujúcej situácie v regióne uzatvárali školy. RÚVZ majú pri plošnom zatváraní škôl vo svojich územných obvodoch jeho plnú podporu.

Konzílium odborníkov navrhovalo, aby sa školy zatvorili plošne

Konzílium odborníkov navrhovalo prerušiť prezenčnú výučbu na obdobie od 25. novembra do 3. decembra 2021 pre žiakov druhého stupňa základných škôl, stredných a vysokých škôl, prezenčnú výučbu chceli zachovať len na prvom stupni základných škôl a v materských školách. Zrušiť chceli aj všetky mimoškolské aktivity detí.

Tento návrh však napokon neprešiel, strana SaS si uplatnila právo veta. „Dnes sme schválili opatrenia, ktoré navrhlo konzílium odborníkov, s výnimkou škôl, ktoré vetoval koaličný partner,“ informoval vtedy premiér Slovenskej republiky Eduard Heger.

Pre mňa bolo dôležité, že školy zostanú otvorené. Deti boli tento rok už dosť dlho doma. Až príliš dlho a budú pekne chodiť do školy, ako sa patrí,“ vysvetľuje v rozhovore pre Startitup minister hospodárstva Richard Sulík, prečo strana SaS návrh na zatvorenie škôl vetovala.

Zdravie je bez debaty vyššie, no to neznamená, že bude rozhodovať iba pohľad na zdravie. To by bol veľmi zúžený pohľad. Takto sme sa, skrátka, rozhodli, ale vypočuli sme rady odborníkov. Jedna z nich bola, že aj iné krajiny to zavádzajú a keď som sa opýtal ktoré, nevedeli povedať žiadnu,“ dodal Sulík.

Uznajte, takto sa bude zmysel očkovania vysvetľovať ťažko… V Bratislavskom kraji RÚVZ totiž zatvoril 2. stupeň a SŠ od…

Posted by Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny on Wednesday, December 1, 2021

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie