Akvárium pre hipsterov: Projekt mladého Čecha ovládol Kickstarter!

  • Toto je skutočne parádny projekt! Štyria študenti, vrátane Čecha Róberta Kalaša, pripravili akvárium, aké nemá obdoby.
image_1444659651.jpeg
  • Toto je skutočne parádny projekt! Štyria študenti, vrátane Čecha Róberta Kalaša, pripravili akvárium, aké nemá obdoby.

 

Na Kickstarteri naplnil svoj ambiciózny cieľ český projekt AquaJar. Šikovné akvárium absolútne nepotrebuje elektrický prúd a čistí sa samé. Ako je to možné? Rybí odpad je totiž zároveň hnojivom pre rastlinu.

 

 

 

Skombinovaním rastliny a rybičiek sa vytvára perfektný ekosystém. Rybka hnojí rastlinku, rastlinka na oplátku čistí vodu. Projekt takto mimikuje celý princíp čistenia riek a jazier v prírode. Tím navyše prišiel so špeciálnym jačmenným extraktom, ktorý funguje ako prevencia pred riasami. Rybky sú pritom v úplnom bezpečí. Nádoba má navyše špeciálny povrch, ktorý chráni kvalitu vody ešte výraznejšie a znižuje nároky na samoúdržbu.

 

Ďalšie fakty potešia najmä tých, ktorým záleží na našej planéte. Takéto riešenie dokáže ušetriť až 85-90% vody a je úplne organické. Tento koncept navyše úplne vylučuje potrebu syntetických hnojív.

 

Štvorica začala s vývojom po návšteve Hydroponickej farmy v Maine. Inšpirovaní nápadom založili vlastný projekt a spustili prvé testovanie v Prahe. Následne projekt smeroval na Kickstarter. S podobným princípom pracuje napríklad aj slovenský startup Croptech.

 

 

 

Spúšťať projekt na Kickstarteri možno ani nebolo nutné. Prototyp fungoval, testovanie dopadlo skvele a záujem verejnosti bol. No skúsili. Miesto potrebných 16,450 dolárov vyzbieral tím už 21,485 USD a to do konca zbierky zostáva ešte 17 dní. Parádny úspech. Ak by sa podarilo vyzbierať približne 35,000 dolárov, vznikne aj AquaJar 2.0 – rozmernejšia verzia. 

 

Tím okolo AquaJar teraz nemá prečo strácať čas a a prvé produkty by mali prísť k zákazníkom v priebehu decembra. Mohol by z toho byť napríklad parádny darček. Svoju AquaJar môžeš získať, ak prispeješ sumou od 30 dolárov vyššie. Ale ponáhľaj sa, zostávajú posledné miesta! Odkaz na kampaň tu.

 

zdroj: kickstarter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech