Amazon venuje na Slovensku 500-tisíc eur na podporu boja proti koronakríze

  • Amazon venuje na Slovensku 500 tisíc eur humanitárnym organizáciám na podporu tých, ktorí sú postihnutí krízou COVID-19
  • Dar je súčasťou širšieho prebiehajúceho úsilia Amazonu podporiť svojich zákazníkov, zamestnancov aj komunity
ami
wikimedia.org, Amazon
  • Amazon venuje na Slovensku 500 tisíc eur humanitárnym organizáciám na podporu tých, ktorí sú postihnutí krízou COVID-19
  • Dar je súčasťou širšieho prebiehajúceho úsilia Amazonu podporiť svojich zákazníkov, zamestnancov aj komunity

Spoločnosť Amazon dnes vyčlenila 500 tisíc eur na podporu tých, ktorí sú na Slovensku najviac postihnutí krízou COVID-19. Podpora zahŕňa dar v hodnote 350 tisíc eur Slovenskému Červenému krížu a 150 tisíc eur je určených na podporu miestnych organizácií v komunitách, v ktorých zamestnanci spoločnosti žijú a pracujú. „Sme si plne vedomí negatívnych dopadov pandémie na spoločnosť. Ako zamestnávateľ a investor v týchto ťažkých časoch chceme podporovať miestne komunity v okolí našich logistických centier,“ hovorí Blanka Fijołek, PR & Community manažérka pre Amazon v regióne centrálnej a východnej Európy.

To support those impacted by Hurricane Dorian, we’re filling two Amazon Air cargo flights full of tens of thousands of…

Gepostet von Amazon.com am Montag, 9. September 2019

„Chceli by sme sa poďakovať spoločnosti Amazon za výraznú podporu činnosti Slovenského Červeného kríža práve počas pandémie koronavírusu COVID-19”, hovorí Zuzana Rosiarová Kesegová, generálna sekretárka Slovenského Červeného kríža. “„Umožňuje nám to účinnejšie postarať sa a zároveň pomôcť tým, ktorí nás v týchto neľahkých časoch najviac potrebujú. Ďakujeme. Spolu pomôžeme.”

Amazon tiež nedávno spustil AWS – Amazon Web Services – iniciatívu na podporu výskumu a vývoja diagnostiky, ktorá spočíva v rýchlej a presnej detekcii a testovaní na ochorenie COVID-19 – pretože lepšia diagnostika pomôže urýchliť liečbu, zamedziť ďalšiemu šíreniu a časom tak skrátiť priebeh tejto epidémie.

Program vznikol na podporu ľudí, ktorí pracujú na rýchlejšom uvedení lepších a presnejších diagnostických riešení na trh a na podporu lepšej spolupráce medzi organizáciami, ktoré sa zaoberajú podobnými problémami. V rámci toho sa Amazon zaviazal k počiatočnej investícii vo výške 20 miliónov dolárov na výskum diagnostiky, inovácií a vývoja, s cieľom urýchliť naše kolektívne porozumenie a detekciu ochorenia COVID-19 a na vývoj ďalších inovatívnych diagnostických riešení na zmiernenie budúceho výskytu infekčných ochorení.

Zdroje: Amazon, TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech