Američania majú deň D. Lady Gaga, Taylor Swift, Madonna, Billie Eilish vyzývajú ľudí aby šli voliť

  • „Tento rok sa bude hlasovať o charaktere tejto krajiny,“ povedal prezidentský kandidát za demokratov Joe Biden
  • Osobnosti populárnej kultúry majú tradične liberálnejšie hodnoty, preto veľká časť z nich podporuje amerických demokratov, no nájdu sa aj výnimky
  • Pozri sa na najvplyvnejšie celebrity, ktoré vyjadrili svoju politickú podporu jednému z kandidátov
Voľby
Taylor Swift/Demi Lovato/Lady Gaga
  • „Tento rok sa bude hlasovať o charaktere tejto krajiny,“ povedal prezidentský kandidát za demokratov Joe Biden
  • Osobnosti populárnej kultúry majú tradične liberálnejšie hodnoty, preto veľká časť z nich podporuje amerických demokratov, no nájdu sa aj výnimky
  • Pozri sa na najvplyvnejšie celebrity, ktoré vyjadrili svoju politickú podporu jednému z kandidátov

„Tento rok sa bude hlasovať o charaktere tejto krajiny,“ povedal prezidentský kandidát za demokratov Joe Biden v poslednej prezidentskej debate. V podobnom duchu sa nesú aj príspevky umelcov a celebrít, ktoré vyzývajú ľudí aby utorok 3. novembra šli voliť, ak tak ešte neurobili.

Osobnosti populárnej kultúry majú tradične liberálnejšie hodnoty, preto veľká časť z nich podporuje amerických demokratov, no nájdu sa aj výnimky.

Niektoré celebrity zas o svojich politických názoroch radšej mlčia aby tým neodradili fanúšikov z iného názorového tábora ako majú oni samotní. K takýmto celebritám sa napríklad radí Kim Kardashian, ktorá síce vyzýva ľudí aby išli voliť, ale sama sa nevyjadrila koho volí alebo podporuje.

Pozri sa na najvplyvnejšie celebrity, ktoré vyjadrili svoju politickú podporu jednému z kandidátov a môžu tak ovplyvniť rozhodnutie hlavne u mladej generácie voličov. 

Lady Gaga – Biden/Harris

Popová hviezda je veľká kritička súčasného prezidenta Donalda Trumpa. Situácia došla až do takých rozmerov, že priaznivci prezidenta si myslia, že Lady Gaga je reinkarnáciou Satana.

Speváčkin Twitter je v posledných dňoch zaplnený príspevkami, v ktorých vyzýva ľudí aby šli voliť.

V pondelok Lady Gaga dokonca vystúpila na volebnom mítingu Joea Bidena v Pittsburgu (Pennsylvánia), od ktorej sa očakáva, že bude kľúčová pre finálny výsledok.

„Všetkým ženám aj mužom, ktorí majú dcéry, sestry a matky, všetkým, nezáleží na tom ako sa identifikujete. Teraz máte šancu voliť proti Donaldovi Trumpovi, mužovi, ktorý verí, že jeho sláva mu dala právo chytať vaše dcéry, sestry, matky alebo manželky za všetky časti tela. Voľte Joea, je to dobrý človek. Ďakujem,“ povedala speváčka v Pittsburgu, čím narážala na uniknuté video Trumpa, na ktorom vraví, že môže chytať ženy za intímne miesta aj bez ich súhlasu.

 

Taylor Swift – Biden/Harris

Držiteľka desiatich ocenení Grammy Taylor Swift sa donedávna vôbec nevyjadrovala k politike ani k žiadnym polarizujúcim témam, začo bola často kritizovaná. Republikáni si jej mlčanie vysvetlili po svojom, tvrdili, že je utajená republikánka.

Swift za posledné dva roky prelomila mlčanie, keď podporila demokratického kandidáta za senátora v jej domovskom štáte Tennessee. Kritikou nešetrila ani na prezidenta a jeho administratívu. Teraz aktívne podporuje dvojicu Biden/Harris, ktorým zapožičala pesničku Only the Young ku oficiálnej kampani, začo jej poďakovala Kamala Harris.

„Všetci sme vystresovaní pre tieto voľby, a právom, cítim s vami. Dovoľte mi byť ďalšia z milióna ľudí, aby som Vám pripomenula, že utorok je váš posledný deň aby ste odvolili. Takže ak ste doteraz nevolili, choďte prosím,“ uviedla speváčka vo videu na sociálnych sieťach.

Billie Eilish – Biden/Harris

Mladá umelkyňa považovaná za hlas svojej generácie sa nebojí postaviť za svoje názory. Už v minulosti podporila petíciu švédskej aktivistky Grety Thunberg.

Svoje politické názory dala jasne najavo, keď vystúpila online na zjazde demokratickej strany, kde bol nominovaný Joe Biden.

„Nepotrebujete mňa aby ste vedeli, že veci sú v neporiadku. Donald Trump ničí našu krajinu a všetko na čom nám záleží. Potrebujeme lídrov, ktorí vyriešia problémy ako klimatická zmena, alebo COVID-19 a nebudú ich popierať. Lídrov, ktorí budú bojovať proti systematickému rasizmu a nerovnosti,“ uviedla speváčka. Odvtedy vo svojich snahách nepoľavila a na svojich sociálnych sieťach fanúšikov bombarduje s politickými príspevkami.

 

Madonna – Biden/Harris

Kráľovná popu patrí k tradičným podporovateľom demokratickej strany. Veľmi aktívna bola hlavne minulé voľby, keď kandidovala Hillary Clinton, ktorú všemožne podporovala. Madonna sa dokonca zúčastnila protestov, ktoré vypukli po zvolení Donalda Trumpa.

Tento rok síce nie je taká aktívna ako pred štyrmi rokmi, ale svoju podporu dala jasne najavo.

„Kamala je inteligentná, súcitná a dobre komunikujúca vodkyňa, ktorá sa zasadzuje o spravodlivosť a rovnaké práva pre všetkých ľudí,“ napísala speváčka na adresu Harris. Madonnu okrem toho rozčúlila diskusia o političkinej mimike, ktorú označila za sexizmus.

 

Beyoncé a Jay-Z – Biden/Harris

Beyoncé a jej manžel Jay-Z tiež patria k tradičným podporovateľom demokratickej strany. Aktívne vystupovali hlavne pri podpore Hillary Clinton, keď sa zúčastňovali na jej politických mítingoch mítingoch.

Tento rok už takí aktívni nie sú, ale Beyoncé zverejnila príspevok na Instagrame, kde má na sebe rúško s nápisom Biden/Harris a na klobúku nálepku „volila som.“ K tomu pridala popis. „Poď Texas.“ Práve republikánska bašta, Texas, sa tento rok ukazuje ako nerozhodný štát.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Come thru, Texas! #VOTE 😘

Príspevok, ktorý zdieľa Beyoncé (@beyonce),

Selena Gomez – Biden/Harris

Hviezda instagramu Selena Gomez má neuveriteľný počet sledovateľov 195 miliónov len na tejto platforme, a to ju radí medzi vplyvné osobnosti. Rovnako ako jej kamarátka Taylor Swift ani Gomez sa k politike nezvykla vyjadrovať. Tento rok vyzýva svojich fanúšikov aby určite voliť šli a objavila sa aj vo videu Kamaly Harris, kde s ňou preberala aké je dôležité venovať pozornosť duševnému zdraviu.

Demi Lovato – Biden/Harris

Ďalšia hviezda instagramu Demi Lovato s 93,2 miliónmi sledujúcich ľudí využila túto platformu aby vyjadrila svoj politický názor a skritizovala prezidenta Donalda Trumpa piesňou Commander in Chief. V piesni, ktorú zložila s bratom Billie Eilish, hudobným producentom Finneasom, kritizovala Trumpa za jeho postup v prípade pandémie a pýtala sa ho ako môže sám so sebou žiť.

Niektorí speváčkini fanúšikovia nezareagovali na politický aktivizmus dobre a obvinili ju zo zneužívania platformy na „vymývanie mozgov“, ďalší tvrdili, že bývala Disney hviezda si tým môže zničiť kariéru. „Je mi úplne jedno, či mi to zničí kariéru,“ uviedla speváčka, ktorá si za svojim presvedčením stojí.

Karlie Kloss – Biden/Harris

Supermodelka Karlie Kloss síce nepatrí k najvplyvnejším celebritám, ale jej podpora demokratického kandidáta je o to zaujímavejšia, že patrí do Trumpovej rodiny.

Modelka nie je Trumpovou priamou príbuznou, do rodiny sa vydala. Jej manžel Joshua Kushner je brat Ivankynho muža Jareda Kushnera, ktorý v Bielom dome pracuje ako hlavný poradca amerického prezidenta a splnomocnenec pre Izrael. Kloss sa tak zúčastňuje rodinných večerí Trumpovej rodiny a Ivanka s Jaredom sa zúčastnili aj jej svadby. Napriek tomu modelka jasne podporuje dvojicu Biden/Harris a demokratickú stranu.

Kloss nie je jediná z Trumpovej rodiny, ktorá ho odmieta podporiť. Rovnako sa správa aj jeho priama príbuzná, neter Mary L. Trump, ktorá ľudí vyzýva, aby nevolili súčasného prezidenta. Mary stihla vydať aj škandalóznu knihu Too Much and Never Enough, v ktorej opisuje ako jej rodina stvorila, pre ňu nebezpečného muža, Donalda Trumpa.

Ostatní umelci, ktorí vyjadrili podporu Bidenovi a Harris

Biden a jeho spolukandidátka majú mnoho podporovateľov, takže sme vybrali len tých z najväčším potenciálom ovplyvniť mladých voličov v USA, ale tým zoznam podporovateľov nekončí. Bidenovi vyjadrili podporu aj herci a herečky Chris Evans a všetci kolegovia z Avengerov, Brad Pitt, Jennifer Lawrence, Shia LaBeouf, Jennifer Aniston, Dwayne Johnson, Eva Longoria, Leonardo DiCaprio,  Jessica Biel, Tom Hanks, Ben Affleck, Robert De Niro, George Clooney, Zooey Deschanel a Melissa Benoist.

KVÍZ: Američania volia prezidenta, predpovedajú pád Donalda Trumpa. Si odborník na USA?

Speváčky a speváci Mariah Carey, Miley Cyrus, Jenifer Lopez, John Legend, Justin Timberlake, Cher, Cardi B, Neil Young, Sheryl Crow, the Chicks, Bruce Springsteen, Halsey, Eminem a dokonca aj britský spevák Harry Styles, ktorý sa vyjadril, že keby mohol voliť v USA určite by volil túto dvojicu.

Umelci, ktorí podporujú Donalda Trumpa a Mikea Pencea

Donald Trump si užíva minimálnu podporu celebrít, viacerí umelci ho žalovali, keď na svojich mítingoch používal ich pesničky. Podporu mu vyjadrilo len pár umelcov ako raper 50 Cent, spevák Kid Rock, bývalý predstaviteľ  Supermana Dean Cain, herečka Kirstie Alley, alebo otec Angeliny Jolie herec Jon Voight.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech