Apple ponúka oficiálny fix pre iOS 8.0.1, aktualizáciu iOS 8.0.2 uvoľní “v najbližších dňoch”

  • Apple si povedal, že keď už sa užívateľom mobil ohýba, tak im šupneme ešte jednu srandu. Tou srandou je aktualizácia na iOS 8.0.1, ktorá mi tak trochu pripomína nepodarený vírus.
image_1411712814.jpeg
  • Apple si povedal, že keď už sa užívateľom mobil ohýba, tak im šupneme ešte jednu srandu. Tou srandou je aktualizácia na iOS 8.0.1, ktorá mi tak trochu pripomína nepodarený vírus.

 

UPDATE: Apple už stihol vyrolovať iOS 8.0.2

Apple reagoval na chybu pri aktualizácii na iOS 8.0.1, s ospravedlnením a prísľubom opravy v aktualizácii 8.0.2, ktorá by mala byť dostupná niekedy „v najbližších dňoch“. Chyba spôsobuje zariadeniam iPhone 6 a 6 Plus stratu mobilného pripojenia a funkcionalitu Touch ID.

Na oficiálnych stránkach podpory spoločnosti Apple je k ospravedlneniu priložený návod, ktorý hovorí poškodeným užívateľom, ako sa môžu ľahko vrátiť späť do iOS 8.0 bez toho, aby stratili svoj ​​obsah, alebo museli obnoviť svoje telefóny.

 

 

Oficiálne vyhlásenie Apple (cez Recode) znie takto:

Ospravedlňujeme sa za veľké ťažkosti spôsobené užívateľom a nepretržite pracujeme na príprave iOS 8.0.2 s opravou tohto problému. Uvoľníme ho v najbližších dňoch, akonáhle bude pripravený.

 

Dokument podpory Apple ponúka podrobné inštrukcie pre zrušenie aktualizácie (step by step) a pre návrat poškodených zariadení iOS 8 uvádza rovnaký postup, ktorý sme objavili včera na opravu nášho vlastného  iPhone 6.

Obraz disku IPSW iOS možno ručne nainštalovať cez iTunes kliknútím na “Nastavenia” – následne na tlačidlo „Skontrolovať aktualizácie“ v informačnom okne telefónu v Apple’s media app. Tu sú úplné pokyny priamo z webových stránok spoločnosti Apple:

Postupujte podľa nasledujúcich krokov pre reinštalovanie iOS 8.0:

  1. Uistite sa, že používate najnovšiu verziu iTunes.

  1. Pripojte svoj ​​iPhone k iTunes.

       3. Zálohujte iPhone v iTunes na vašom Macu alebo PC. Záloha iCloud neobnoví predchádzajúcu verziu vrátane iOS 8.0.

  1. Stiahnite si súbor , ktorý zodpovedá vášmu zariadeniu: iPhone 6, iPhone 6 Plus

  1. Vyberte súbor, ktorý ste práve stiahli v iTunes:

       Mac: Stlačte tlačidlo “Option” a kliknite na položku “Vyhľadať aktualizácie”.

       Windows: Stlačte “Shift” a kliknite na položku “Vyhľadať aktualizácie”.

  1. Stlačte tlačidlo “Update” pre inštaláciu iOS 8 na vašom iPhone.

 

Zdroj: techcrunch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech