Apple sa pohral so svojim logom, jednoduchosť je to jediné, čo mu chýba

  • Apple prednedávnom oznámil, že 30. októbra usporiada ďalší špeciálny event
  • Mal by na ňom byť predstavený nový iPad a MacBook
  • Firma na pozvánku využila viacero redizajnov svojho loga
apple
Archív The Verge /Archív Study Breaks Magazine
  • Apple prednedávnom oznámil, že 30. októbra usporiada ďalší špeciálny event
  • Mal by na ňom byť predstavený nový iPad a MacBook
  • Firma na pozvánku využila viacero redizajnov svojho loga

Eventom od Apple tento rok ešte ani zďaleka neodvonilo. Firma oznámila ďalšiu akciu, na ktorej verejnosti predstaví nový iPad a MacBook, ktorý by podľa všetkého mal byť nástupcom úspešnej série Air. Na brooklynský event sa ľudia dostanú len na pozvánku. Tá je však tento rok iná ako predtým.

Každý pozvaný sa môže tešiť inej pozvánke, ktorej hlavným bodom je redizajn pôvodného odhryznutého jabĺčka. Dizajny obsahujú všetko od geometrických tvarov, pestrých farieb až po futuristický nádych. Aj ak si na event nebol pozvaný, jedno je jasné – rozhodne ide o najkrajšie vyobrazenie loga Apple vôbec.

Nejde však o prvú zmenu loga v histórii firmy. Najstarší dizajn sa od toho dnešného drasticky líši – vyobrazuje totiž Isaaca Newtona sediaceho pod stromom. Odkazuje tým na jablko, ktoré mu padlo na hlavu a spôsobilo uvedomenie ohľadom gravitácie. Steve Jobs a Ronald Wayne, ktorí toto pôvodné logo vymysleli, do neho vložili aj nápis „Newton… a mind forever voyaging through strange seas of thought.“ Obrázok dopĺňal aj nápis Apple Computer Co. na stužke.

Steve Jobs nebol s náhvrhom na 100% spokojný a tak v roku 1977 oslovil Roba Janoffa. V logu sa chcel sústrediť viac na jablko samotné. Janoff nesklamal – prišiel s návrhom odhryznutého jablka, ktorý sa vo firme využíva dodnes. Jediná zmena bola jeho dúhová farba. Minimalistický redizajn prišiel až v roku 1998 s kompletne čiernym jabĺčkom, ktoré predchádzalo dnešnému sivému.

Zdroj: https://www.fineprintart.com/art/history-of-the-apple-logo / https://www.theverge.com/tldr/2018/10/18/17995368/apple-october-30th-event-custom-logo-roundup?fbclid=IwAR1zm8xE_VMsxwpaNl65tDlB2vpd6PWa3lNTj80EpcIuGTBOjxjgosTzbDw

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech