Apple Watch knokautovali Android Wear za jediný deň!

  • Applu sa za jediný deň predaja Apple Watch podarilo predať viac kusov hodiniek, ako bolo predaných spolu všetkých smart hodiniek s operačným systémom Android za celý jeden rok.
image_1428960042.jpeg
  • Applu sa za jediný deň predaja Apple Watch podarilo predať viac kusov hodiniek, ako bolo predaných spolu všetkých smart hodiniek s operačným systémom Android za celý jeden rok.

 

V roku 2014 bolo celkovo predaných viac ako 720.000 hodiniek s operačným systémom Android. Poviete si, úctihodné číslo. Ale iba dovtedy, kým nezbadáte čísla Applu. Tomu sa totiž iba za jediný deň predaja Apple Watch podarilo predať viac ako 957.000 kusov hodiniek!

 

 

Vo všeobecnosti je známe, že ten, kto vlastní akékoľvek zariadenie značky Apple, utráca viac ako používateľ Androidu. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo sa Applu podarilo prekonať Android za jediný deň. Ak by sme sa na to pozreli z pohľadu nákladov a zárobkov vývojárov aplikácií, tak tu podobne víťazí Apple, pretože aplikácie vyvíjané na Apple zariadenia, sú v priemere drahšie ako tie pre Android. Avšak zaujímavé je to, že väčšina vývojárov, predtým ako začne vyvíjať appku na iOS, má Android verziu už dávno spustenú. Dôvodom prečo tomu tak je, sú pravdepodobne čísla predajnosti jednotlivých zariadení. Zaujímavým porovnaním je porovnanie predajov smartphonov, tu jednoznačne víťazí Andorid. Ten za minulý rok predal neskutočnú 1 miliardu smartphonov s operačným systémom Android. Applu sa o tomto čísle môže iba snívať, pretože jeho predaje sa zastavili na viac ako 192 miliónov predaných kusov iOS zariadení.

 

 

Na záver je však treba ešte poznamenať, že smart hodinky s operačnými systémami iOS a Android nie sú jedinými na trhu. Ďalšou možnosťou sú napríklad smart hodinky Peeble, ktoré iba pred nedávnom prelomili rekord na crowdfundingovom portály Kickstarter. Tu sa im iba za prvé dva dni ich kampane podarilo raisnúť viac, ako počas celej prvej kampane a celkovo tak vyzbierali viac ako 20 miliónov dolárov. 

Avšak aj napriek debaklu, ktorý obdržali smart hodinky s operačným systémom Android od Applu, by sme ich nemali zatracovať. Predsa len je na svete stále viac zariadení s operačným systémom Android ako tých s iOS-om a vývojári nemajú tak dôvod, prestať vyvíjať aplikácie na túto platformu.

 

zdroj: businessinsider.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech