Avast kúpil konkurenčné AVG za 1,3 miliardy dolárov a vytvoril tak antivírového giganta

  • Obrí producent bezpečnostného softvéru Avast Software zaplatí 25 dolárov za každú kmeňovú akciu konkurenčného AVG Technologies. Dokopy to bude asi 1,3 miliardy.
2016-02-24-1456345303-688804-DSC_1414
  • Obrí producent bezpečnostného softvéru Avast Software zaplatí 25 dolárov za každú kmeňovú akciu konkurenčného AVG Technologies. Dokopy to bude asi 1,3 miliardy.

unnamed

Od svojho začiatku vo vtedajšom Československu na začiatku 90tych rokov sa AVG vypracovalo na jedného z najväčších hráčov na trhu s mobilnými a desktopovými bezpečnostnými aplikáciami. Okrem toho ponúka aj množstvo služieb, ako napríklad AVG Cleaner pre Android a Mac. Centrála spoločnosti sa momentálne nachádza v Amsterdame.

Avast-Wi-Fi-930x673

foto: venturebeat.com

Počiatky Avastu tiež siahajú do Československa, konkrétne do Prahy v roku 1988. Dnes je jednou z vedúcich spoločností v online bezpečnosti. Odhaduje sa, že kontroluje viac ako pätinu svetového antivírusového trhu. Okrem bezpečnostného softvéru, sa nedávno začal zaujímať aj o používanie crowdsourcovaných dát na nájdenie najlepších Wi-Fi hotspotov.

Podľa Avastu im kúpa AVG pomôže „škálovať, prehĺbiť technológiu a rozšíriť sa geograficky“ a „využiť nové príležitosti na rast v internetovej bezpečnosti“.

Nová spojená spoločnosť bude mať prístup ku „400 miliónom koncových bodov“ – teda zariadeniam, ktoré majú nainštalovanú aplikáciu od Avastu alebo AVG. Viac ako polovica z nich sú mobilné zariadenia, čo je kľúčové vo svete, ktorý sa stále viac hýbe smerom od desktopov ku mobilom. Väčšie množstvo zariadení znamená prístup ku väčšiemu množstvu dát o malvéroch, čo znamená viac možností na vytvorenie kvalitnejších produktov.

maxresdefault (1)

foto: crunchbase,com

„Sme v rapídne sa meniacom priemysle a táto akvizícia nám dáva veľkosť a technologickú hĺbku, ktoré nám pomôžu osloviť ešte viac budúcich zákazníkov“, hovorí Vince Steckler, CEO Avastu. „Skombinovanie síl dvoch skvelých technologických spoločností, ktoré boli založené v Českej Republike a ktoré majú spoločnú kultúru, nám vytvorí skvelú pozíciu na využitie nových príležitostí ako bezpečnosť internetu vecí (IoT).“

Transakcia bola schválená predstavenstvami oboch spoločností, no musí prejsť aj cez akcionárov AVG. Avast očakáva, že bude dokončená v septembri až októbri 2016.

zdroj: venturebeat.com,  zdroj titulnej fotografie: huffingtonpost.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá