Barber Tomáš slovenským mužom prináša pôžitok z holenia ako za starých čias

  • Na to, aby si si kúpil kvalitnú pánsku kozmetiku, dnes stačí zájsť do supermarketu. Alebo žeby nie? Ak si fajnšmeker a potrpíš si na oldfashioned štýl, asi tam veľmi nepochodíš. Tomáš Slamka to však nenechal na náhodu, a keď hľadanú kvalitu nenašiel, rozhodol sa sám ju na Slovensko priniesť.
collageasxasc
instagram.com/barber_simply_classic/ facebook.com/Barber.sk
  • Na to, aby si si kúpil kvalitnú pánsku kozmetiku, dnes stačí zájsť do supermarketu. Alebo žeby nie? Ak si fajnšmeker a potrpíš si na oldfashioned štýl, asi tam veľmi nepochodíš. Tomáš Slamka to však nenechal na náhodu, a keď hľadanú kvalitu nenašiel, rozhodol sa sám ju na Slovensko priniesť.

Všetko sa to začalo, keď sa Tomáš jedného dňa rozhodol, že by sa chcel oholiť klasickou britvou. Celé roky to tak robili naši starí otcovia, tak prečo by to nešlo aj dnes? „Rýchlo som však zistil, že kúpiť nejaký kvalitný kúsok na našom trhu je skutočne problém. Objednal som si ju teda zo zahraničia a následne zabehol do drogérie, že si kúpim nejaké klasické mydlo na holenie. Opäť som zostal sklamaný, pretože okrem komerčných pien v spreji som nič moc nenašiel,“ spomína.

Foto: instagram.com/barber_simply_classic

Po tejto skúsenosti už viac informácií o obrovskej diere na trhu nepotreboval. Bez zdĺhavého premýšľania kontaktoval niekoľkých dodávateľov a ako sa hovorí, vlak sa rozbehol. V roku 2013 otvoril prvý slovenský e-shop s poctivou drogériou pre mužov Barber.sk. „Za všetkým stojí obyčajný chalan z Petržalky, ktorý túžil po kvalitnej pánskej kozmetike,“ povedal Tomáš.

Foto: facebook.com/Barber.sk

Napriek tomu, že mnohí by sortiment Barber.sk označili za hipsterský, definujú ho najmä slová poctivosť a starostlivosť. Prináša produkty overených značiek zo Slovenska aj zahraničia. Nájdeš tu všetko od prípravkov pre starostlivosť o bradu a fúzy a nástrojov na ich úpravu po prdukty na vlasy aj telo„Zásobujeme tiež väčšinu holičstiev na Slovensku. Ponuku neustále rozširujeme o kvalitné produkty pre holičov, ako sú custom nožnice či špeciálne strojčeky, ktoré na Slovensku nikde inde nezoženú,“ zdôraznil barber.

Foto: facebook.com/Barber.sk

Okrem toho, že kozmetiku predáva, snaží sa šíriť aj povedomie o tom, že starostlivosť o svoj zovňajšok skutočne nie je len výsadou žien. „Konečne na to prichádzajú aj slovenskí muži. Cieľovou skupinou je pre nás mužské pohlavie bez ohľadu na vek. Máme zákazníkov vo veku približne od 5 rokov, ktorým rodičia kupujú pomády na vlasy, až po starých pánov, ktorí sa tešia z toho, že sa môžu oholiť ako za starých dobrých čias,“ teší sa Tomáš.

Foto: facebook.com/Barber.sk

Aby mužom priniesli ešte väčší a reálnejší pôžitok z oldfasioned holenia, pod názvom HERO otvárajú kamennú predajňu spojenú s klasickým holičstvom. Inšpiráciu pre projekt čerpal Tomáš z ciest po svete alebo z literatúry mapujúcej dejiny barberingu. Sám sa za barbera vyučil v najprestížnejšej londýnskej akadémii. Všetko ostatné vložil do rúk architektonickému štúdiu Grau, ktoré stojí napríklad za projektmi Soho či priestoru Slávica, za ktorý získali aj prestížnu cenu Cezaar.

 

Foto: facebook.com/Barber.sk

„Diskutovali sme, prebrali každý detail a som presvedčený, že to bude stáť za to. Osobne si ulietavam na starom poctivom remesle, preto nemôžu chýbať také vychytávky, ako holičské kreslo z roku 1913 či pokladňa z roku 1905,“ prezradil Tomáš. Tradíciu a históriu remesla doplní jednoduchý a funkčný dizajn. V Hero Barbers však určite nečakaj wifi a iné technologické vychytávky. „Chceme, aby sa medzi sebou ľudia rozprávali a nie pozerali do telky či mobilu,“ dodal.

Foto: facebook.com/Barber.sk

Všetko je ešte v stave realizácie, no Tomáš prezradil, že v barbershope budú tri kreslá a asi šesť barberov, ktorí sa budú striedať. „Muži budú môcť využiť nielen niektorú z ponúkaných služieb, ale aj prísť si po radu, ako sa správne starať o bradu či ako sa kvalitne oholiť a k tomu si zakúpiť aj správny produkt. Budú môcť ovoňať kolínske vody, čo bolo doteraz cez e-shop nemožné, alebo si chytiť do ruky klasickú britvu a porovnať si ju so shavetkou,“ vymenoval Tomáš.

Na otvorenie tohto jedinečného priestoru sa môžeš tešiť už čoskoro. Všetky novinky sleduj na HERO Barber.

Foto: facebook.com/Hero Barber

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK