Batman, Lenin aj Kim Čong-Un sú na LinkedIn. A čo ty?

  • Sociálnu sieť profesionálov LinkedIn určite pozná veľa z vás a niektorí tam máte aj svoj vlastný profil. My sme si však pre vás pripravili zoznam profilov, ktoré by ste na LinkedIn určite nečakali :).
image_1421569113.jpeg
  • Sociálnu sieť profesionálov LinkedIn určite pozná veľa z vás a niektorí tam máte aj svoj vlastný profil. My sme si však pre vás pripravili zoznam profilov, ktoré by ste na LinkedIn určite nečakali :).
 
Pre tých čo nevedia o LinkedIn nič, týchto 120 štatistík od DMR pomôže sa trochu zorientovať. Napríklad: 
 
jedna sa o najväčšiu sociálnu sieť pre prefesionálov, s viac ako 332 milionami profilov, momentálne rastie tempom 2 nový uživatelia za sekundu.
 
– 40% užívateľov sa prihlási každý deň.
 
– donedávna bol LinkedIn v Čine blokovaný, a miestni profíci používali napr. také UShi, ZhiHu ale ako konkurencia sa bralo i Tianji alebo Weibao.
 
– vo februári 2014 LinkedIn konečne vstúpil aj do Činy.
 

A tak ďalej. No dnes chcem hovoriť uletených profiloch, na ktoré som na tejto sieti narazil.

 
Začiname vo svete komixov. Dámy a páni, Bruce Wayne, alias Batman.
Klasika. Študoval právo na Yale, a chráni mesto Gotham pred Žolíkom a Baneom. Samozrejmosťou je, od roku 1915 vlastní Wayne Enterprises. Uvádza si iba 2 „skilly“ – bitie ľudí, a získavanie peňazí :-) Ale sociálny priestor by nebol tým čim je, keby sa neobjavil aj Batman číslo 2. Mojím favoritom je ale i tak ten prvý.
 
 
 
 
Nikoho neprekvapí, že na LinkedIn si svoj profil vytvorili aj Simpsonovci.
Ako prvý sa predstaví Homer. Jeho kariéru všetci poznáme – pracuje ako bezpečnostný inšpektor v jadrovej elektrárni v Springfielde. Prekvapivo sa však nepochválil svojou láskou k šiškám a pivu.
 
 
 
 
Jeho šéf, pán Burns, tu je samozrejme tiež. Podobne ako pán Batman, aj on študoval na Yale, no na rozdiel od nášho netopiera, vedu a fyziku. Okrem jadrovej elektrárne v Springfielde vlastní vraj ešte ďalšie 2 firmy. Prekvapením nie je ani jeho dátum narodenia, 1.apríl.
 
Kapitán Kirk nemôže chýbať! Veď je to najmladší kapitán, ktorý velil USS Enterprise!
Jasné je aj to, že študoval na Akadémii Hviezdnej Flotily a do dnešného dňa slúži ako  kapitán Federácie Planét. Star Trek pozná dúfam každá aj každý.
 
Načali sme sci-fi, a tak prichádza na rad Obi-Wan Kenobi. No je veľmi skromný a tajomný, tak nám prezradí iba to, čo už všetci fanúšikovia Star Wars dávno dobre vedia. Je „vysokým“ generálom Jedi.
 
 
 
 
Rovnako nezdieľnym je i Admiral Ackbar. Prezradil iba, že vedieť rebelov ako ich hlavný veliteľ, a podľa vlastných slov študoval v ocenáne .-)
 
Áno, John McClane zo série Smrtnostná pasca ešte stále žije! Narodil sa síce ešte v roku 1955, no v Policajnom riaditeľstve mesta New York slúži do dnes, úctihodných 38 rokov a jeden mesiac. Kam sa hrabú všetci tí rádoby policajti s ich predčasnými dôchodkami, však? :D
 
No taká Daenerys Targaryen, tak to je iná káva. Slečna je zdieľna až-až! Že kto? Predsa charakter z The Game of Thrones. Okrem „frániny“ hovorí i dračím jazykom, a medzi jej top „skilly“ patrí jazda na koni, vystupovanie na verejnosti,  zvláda i drakov (to asi nikoho neprekvapí) a vyzná sa aj v medzinárodných vzťahoch. No proste, šikovná blondínka. 
 
 
Nechýba ani Saul Goodman, pán právnik z Breaking Bad. Jeho prednosťou je, že dokáže spraviť legálnym úplne všetko. Mimo svojej právnickej praxe sa ešte baví reklamou.
 
Mojím favoritom je Jason Borne. Je pochopiteľné, že je nezdieľny a vôbec nám to nevadí, pretože tento týpek nám kryje chrbát už viac ako 16 rokov, a my sme vďačný je členom operácia Čierna Šipka. Viem, nie je to operácia Iracká „Sloboda“, ale i tak…kus práce za Jasonom. 
 
„Učiť sa, učiť sa, učiť sa!“ Tak vravel Vladimír Iľjič Lenin. Tak určite, aj jeho nájdete na LinkedIn. Keby sme Vladka počúvali, asi by sme boli dnes niekde inde, ako sme. Ale keby bolo keby, boli by sme v nebi. Zaujme, že okrem marxismu ho fascinovali aj cudzie jazyky.
 
 
 
Ďalší člen tiež patrí do partie zloduchov. Volal sa Albert Speer, bol architektom, a bohužiaľ tiež členom nemeckej vojnovej mašinérie za 2.svetovej vojny. Ako jeden z mála počas Norimberských procesov prijal plnú zodpovednosť za svoje činy a nevyhováral sa. Na LinkedIn tvrdí, že má rád „Urban Design“ :-)
 
Sloduchmi pokračujeme, a pridáme Usamu Bin Ládina. Je ho top skill je jednoznačne „Demolácia“. 
 
Za posledným zloduchom poletíme do Severnej Kórey. Áno, je to on, Kim Čong Un.
Píše, že študoval vo Švajčiarsku, nemá rád pavúky, a pred odchodom do postele si dopraje pohár kakaa.
 
 
 
 
A čo vy a vaše obľúbené crazy profili na LinkedIn? Podeľte sa s ostanými v diskusii. Samozrejme, neváhajte tieto profily nahlásiť ak chcete, i ja som tak už v niektorých prípadoch urobil. Prekvapivo ale, LinkedIn s tým nič nerobím, lebo niektoré profily registrujem už pekný pár rokov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK