be3D: „Hľadáme srdciarov.“

  • Tomáš pracuje v be3D ako výrobný riaditeľ a bližšie nám prestavil technológiu 3D tlačiarní.
image_1424475608.jpeg
  • Tomáš pracuje v be3D ako výrobný riaditeľ a bližšie nám prestavil technológiu 3D tlačiarní.

 

Čo be3d robí?

V be3D sa venujeme vývoju a výrobe 3D tlačiarní. V ponuke máme teraz dve tlačiarne, ktoré sú určené pre širokú paletu využitia – od dizajnérov až pre veľké priemyselné podniky. Našou víziou je robiť 3D tlač jednoduchšiu a dostupnejšiu. Sme mladá česká firma a s vývojom tlačiarní sme začali na konci roku 2012, ale už dnes exportujeme naše výrobky do sveta. A v tomto roku ešte výraznejšie porastú, vďaka investorovi YSoft a európskym dotáciám rozšírime výrobné kapacity a posilníme obchodný tím. Máte sa na čo tešiť.

 

Čo ponúka startup scéna študentom a ľuďom, ktorí začínajú takpovediac na zelenej lúke?

Prirovnal by som to k výberu medzi modrou a červenou tabletkou vo filme Matrix. „Vezmeš si modrú pilulku, zostaneš na nalajnovanie ceste väčšiny vysokoškolákov. Vezmeš si červenú pilulku, volíš drinu a nekončiaci prácu, ale pochopíš, čo znamená FLOW“. Pre mňa teda práca v Strat-upe znamenala vstup do králičej nory a oslobodenie od korporátnej sféry.

 

Čo je tvoja inšpirácia?

Ako povedal Charles Bukovský: „Svet patrí tým, čo sa neposerú“. To ma núti pridať, vždy keď chcem voliť jednoduchú cestu.

 

Čo považuješ za najväčší úspech be3d?

V malom tíme a v krátkej dobe sme vyvinuli 3D tlačiareň DeeGreen, zaviedli jej sériovú výrobu a vždy na ňu budeme hrdí. Super tlačí, skvele sa predáva.

 

Aké sú vaše plány do budúcnosti?

Pripravujeme teraz novú výrobnú halu za Prahou, čím významne zvýšime výrobné kapacity. 3D tlač bude znamenať ďalšiu priemyselnú revolúciu a my chceme stáť v prvých líniách.

Aké produkty je možné s 3D tlačiarňou vytlačiť?

Nechcem byť konkrétny, pretože nie je dôležité, aké produkty sa dajú teraz tlačiť, je potreba vnímať čo vďaka tejto technológii dokážeme za pár rokov. Môžu to byť miniatúrne polovodiče, komplexné zariadenia, alebo napríklad domy na Marse. Budúcnosť je veľmi ružová.

 

Ako náročné je pre „laika“ naučiť sa s 3D tlačiarňou zaobchádzať?

Nechcem sa chvastať, ale s našimi tlačiarňami to ide samo. Od začiatku vývoja myslíme na to, že nemôžeme vyrábať komplikované zariadenie, ktoré sa naučí ovládať len hŕstka vyvolených. S nadsádzkou hovoríme, že obsluhovať naše tlačiarne je ako pracovať s mikrovlnkou. Avšak aj napriek veľmi jednoduchému ovládaniu sa naša kvalita tlače v porovnaní s konkurenciou drží naozaj vysoko. Trocha chvály snáď neublíži, ale naozaj, na poli 3D tlače sú zatiaľ veľké rozdiely.

Aké typy ľudí hľadáte do svojho tímu?

Hľadáme ľudí, ktorí sa dokážu pre prácu naozaj nadchnúť  už cestou do práce a cestou z práce sa budú tešiť na ďalší deň. Hľadáme srdciarov.

 

V čom ste iní ako konkurencia?

Neponúkame len 3D tlačiareň ako stroj, ale komplexné riešenie pre 3D tlač. Máme vlastný riadiaci softvér a ďalšie veci. Chceme sofistikované zariadenie, ktoré je možné ovládať veľmi intuitívne – tlačiareň zapnete a vždy bude fungovať :).

 

Čo je pre vás pri budovaní startup najdôležitejšie?

Náš tím buduje zakladateľ a CEO David Miklas. Pre mňa vo výrobnom tíme to sú jeho členovia, ktorí musia mať podobnú víziu a niekto kto tomu cirkusu udáva ten správny smer a komu môžu všetci veriť. Darí sa nám. Vo výrobe máme šikovných a mladých chalanov, ktorí u nás dostali jednu z prvých pracovných príležitostí a pre firmu by sa vo výsledku rozkrájali.

 

Ako vyzerá pracovný deň v be3d?

Takmer žiadny deň v be3D nie je rovnaký a to je na nich pekné.

 

zdroj: startupjobs.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK