Béla Bugár a akciovka so státisícovým ziskom. Svetoví miliardári radia, ako zaútočiť na rok 2022 (NEWSLETTER)

pjimage (22)
Unsplash/Hassan Nizam, TASR/Ján Krošlák

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Podniky sa otvorili. Deti sa vrátia do škôl v pondelok, končí sa aj nočný zákaz vychádzania.
  • Známi ľudia sveta prezradili svoje recepty na úspech. Do svojho života ich môžeš aplikovať aj ty. 
  • Akciovke bývalého šéfa Most-Híd sa darí aj počas pandémie. Má to však jeden háčik. 

Návrat do škôl a koniec zákazu vychádzania

Po otvorených reštauráciách prichádzajú na rad aj školy. Deti sa do materských, základných a stredných škôl vrátia od budúceho pondelka. Za otvorenie škôl bola väčšina koalície, vrátane ministra školstva a premiéra Hegera.

„Rúška budú povinné už od prvého ročníka základných škôl a rodičom sa dôrazne odporúča, aby svoje deti otestovali ešte pred nástupom do školy. Tieto testy by mali opakovať dvakrát týždenne,“ priblížil rezort školstva. Na tento účel distribuoval viac ako tri milióny testov.

Školy sa budú riadiť tzv. školským semaforom. V praxi to znamená, že ak sa v triede vyskytne pozitívny žiak, zvyšok jeho spolužiakov z triedy odíde do karantény v prípade, že nie sú zaočkovaní alebo neprekonali ochorenie Covid-19.

Rozhodnutie o zatvorení celej školy môže spraviť len regionálny hygienik. Môže tak učiniť, pokiaľ by bola značná časť tried v karanténe alebo by škola mala vysoký počet nakazených osôb.

Okrem otvorenia prevádzok a návratu detí do škôl prichádza tretia pozitívna správa. V pondelok končí zákaz nočného vychádzania, ktorý zatiaľ stále platí v rozmedzí 20.00 a 5.00 hodiny nasledujúceho dňa. Vláda ho už nebude predlžovať.

Núdzový stav bude platiť naďalej, teda pokračuje zákaz zhromažďovania nad šesť osôb, pokiaľ nejde o členov jednej domácnosti. Núdzový stav by mal zatiaľ trvať do 23. februára.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie