Best4dance: “Vytvoríme si vlastný trh s vlastnými pravidlami“

  • Best4dance je Bratislavská firma, ktorá je úplne iná než všetky ostatné. Čím? Veď presvedčte sa sami.
image_1407065468.jpeg
  • Best4dance je Bratislavská firma, ktorá je úplne iná než všetky ostatné. Čím? Veď presvedčte sa sami.

Čomu sa firma Best4dance venuje?

Výrobe tanečného oblečenia, oblečenia pre spoločenské tance a výrobe kostýmov na mieru. Vyrábame na Slovensku, predávame na západné trhy. Najmä do Rakúska, ale máme zákazníkov aj v Nemecku, Česku alebo Japonsku.

Ako veľmi zložité je vyvážať svoj ​​tovar do strednej a západnej Európy? Aká veľká je tu vaša konkurencia?

Úprimne, konkurenciu často ani neriešime. Namiesto toho sa snažíme neustále vyvíjať kvalitu, aby spĺňala tie najvyššie normy. Keď zákazník vidí, že to, čo vyrábame, je kvalitné, objedná si u nás a nemá dôvod hľadať konkurenciu. Samozrejme, bez kontaktov to nejde. A dôležitou súčasťou produktu je aj servis.

Podelíte sa s nami o nejaké informácie zo zákulisia Best4dance?

Zaujímavosťou je, že niekoľko posledných mesiacov sme obmedzili aktívny predaj na úkor vystavania tímu, procesov a celého systému, ktorý beží v pozadí. Momentálne začíname opäť predávať a  predpoklad je, že by sme z toho mali vyjsť ešte silnejší a efektívnejší.

 

Kde beriete inšpiráciu pre tvorbu tanečného oblečenia?

V zásade nejde o nový trh, kde je priestor na veľké inovácie. Už bolo vymyslené snáď všetko, my teda len vyberáme najzaujímavejšie produkty a tie následne vyvíjame, aby čo najlepšie sedeli potrebám tanečníkov a hľadáme synergie tam, kde ich ostatní nehľadajú.

 

Necítite sa ohrozený lacnou konkurenciou z Ázie?

Je pravda, že z Ázie určitý tlak prichádza, ale nie je to niečo, čo nás môže ohroziť. Kým bude Ázia vyrábať len lacné nekvalitné oblečenie, pôsobíme na inom trhu. Jeden z našich princípov je “EU made”, čo znamená, že všetko, čo vyrábame je pôvodom z Európy. Ak má tanečník na sebe 5 hodín jediný kus textilu, chce, aby mu strihovo sedel, aby bol príjemný na dotyk a aby ho pekne reprezentoval.

 

Čo považujete za najväčší úspech Best4dance?

Po čase sa nám podarilo dať dokopy silný tím. Máme veľkú víziu, ktorej relevantnosť sme si už overili v menšom.

Čo chystáte nové?

Spúšťame novú formu predaja tanečného oblečenia, v istom zmysle celkom revolučnú. Momentálne sme vo fáze vývoja. Keď sa nám podarí presadiť, doslova si vytvoríme vlastný trh s vlastnými pravidlami.

 

Je práca u vás v niečom iná ako v ostatných firmách?

Okrem oddelenia výroby nemáme žiadnu kanceláriu kde by sme sa denne stretávali, kam by sme chodili do roboty v pravom slova zmysle. Každý člen tímu sedí niekde inde, aj v rôznych štátoch, pracuje popri iných projektoch. No spoločne vyvíjame produktové portfólio, ktorým dobijeme trh strednej a západnej Európy. Exciting, isn’t it? :)

 

Čo považujete za najdôležitejšie u záujemcov o prácu?

U nás je to jednoznačne drive – schopnosť robiť veci a prekonávať prekážky. Popri všetkých bežných povinnostiach v podstate nemáme čas niekoho niečo zaúčať. Vieš alebo nevieš. Človek musí prísť a byť schopný učiť sa sám, vytvoriť si pozíciu a pridať firme hodnotu. Vtedy to do seba zapadne a dá všetkým zmysel, inak iba strácame čas.

 

Nejaké ďalšie tipy / odporúčania / odkaz?

Mrzí ma, že v dnešnej dobe startup mánie, rieši veľa nových startupov problémy, ktoré de facto ani neexistujú. Namiesto toho, aby startup začal pri potrebách zákazníka a riešil niečo, čo zákazník naozaj potrebuje, vznikajú v hlavách nádejných startuperov milióny aplikácii a portálov. Tieto však nikdy neprerazia, lebo nemajú zákazníka. Mali by sme prestať vzhliadať k nedotknuteľnému “startup kultu” ľudí, ktorí vymýšľajú koleso tisíci krát. Namiesto toho viac oceňovať klasických podnikateľov, ktorí prinášajú reálne riešenia. Inak mladí ľudia budú pokladať za cool niečo, čo je akurát parádna strata času.

Zdroj: startupjobs.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech