Biznis Slovákov v hokeji: Naše puky sú v NHL, zažiaril aj slovenský startup

  • Už o pár dní začne na Slovensku ozajstné šialenstvo, pretože hostíme najväčší hokejový sviatok roka
  • Okrem toho, že máme šikovných hokejistov, v tomto svete športu vieme robiť aj dokonalý biznis
  • Napríklad slovenská firma Vegum z Dolných Vesteníc zásobuje hráčov NHL kvalitnými pukmi
191204_EUROHOCKEY_trening_5_2608057
TASR - Jakub Kotian
  • Už o pár dní začne na Slovensku ozajstné šialenstvo, pretože hostíme najväčší hokejový sviatok roka
  • Okrem toho, že máme šikovných hokejistov, v tomto svete športu vieme robiť aj dokonalý biznis
  • Napríklad slovenská firma Vegum z Dolných Vesteníc zásobuje hráčov NHL kvalitnými pukmi

Už 10. mája je na programe úvodný zápas Majstrovstiev sveta v hokeji roku 2019 medzi Fínskom a Kanadou v Košiciach a Ruskom a Nórskom v Bratislave. Práve tento deň bude pre naše hlavné mesto s rozkopanými cestami skúškou ohňom, či vydrží počiatočný a s postupom majstrovstiev pravdepodobne aj narastajúci počet prichádzajúcich fanúšikov.

Tak si to zhrňme. Hlavnú stanicu sme stihli zľahka vynoviť a na veľkú rekonštrukciu si ešte počkáme. Prešli sme si škandálom týkajúcim sa modernej podoby slovenského znaku na hokejových dresoch, spoznali maskota Goolyho od reklamnej agentúry Wiktor Leo Burnett, vypočuli si novú hymnu majstrovstiev, prerozdelili 18-miliónový rozpočet, zistili, že ceny ubytovania v Bratislave počas šampionátu stúplo o celých 300 % a vynovili štadióny v oboch metropolách. Startitup si mal dokonca šancu naživo pozrieť trofej, ktorú nad hlavu zdvihne víťaz majstrovstiev.

Nie je guma ako guma

Okrem toho, že našim chlapcom sa v zámorí mimoriadne darí a dokážu si v sezóne zarobiť hneď niekoľko miliónov, profitujú na tomto športe aj viaceré slovenské šikovné firmy. Jednou z nich je napríklad Vegum z Dolných Vesteníc (blízko mesta Prievidza), ktorá sa špecializuje na gumárenskú výrobu už od 50. rokov minulého storočia. Venuje sa strojárenskej výrobe, gumárenským zmesiam a aj lisovaným výrobkom, medzi ktoré patria napríklad aj klasické hokejové puky.

Práve tie firma posiela za oceán, kde sa s nimi hrajú tie najnapínavejšie zápasy NHL a sú oficiálne schválené IIHF. Vegum zamestnáva viac ako 700 zamestnancov a o prvenstvo na trhu sa bije s českou firmou Gufex, ktorá je dodávateľom na o niečo významnejší event, ktorým sú Olympijské hry. Moravská firma sa postarala aj o zásoby na posledné Majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa konali na Slovensku v roku 2011.

zdroj: Pixabay

Startup, ktorý zamiešal karty

Keď už poznáme našich domácich majstrov na korčuliach a aj puky s ktorými hrajú, pri výstroji stojí za zmienku aj samotná hokejka. Práve na tej sa v poslednom období objavuje páska značky SPECTER HOCKEY zo slovenskej dielne.

„Najpodstatnejší rozdiel je v tom, že páska SPECTER umožňuje hráčom strieľať rýchlejšie a presnejšie, rádovo o niekoľko percent, čo v športe môže znamenať rozdiel medzi výhrou a prehrou,“ rozhovoril sa pred časom pre Startitup o svojom produkte CEO Andrej Dula.

V jej kvality verí niekoľko hviezd, medzi nimi aj hokejová legenda Zdeno Chára, kapitán Boston Bruins, Ro­man Josi z Nashvillu, To­máš Zá­bor­ský z Tam­pere, ale aj hrá­či čes­kej a slo­ven­skej ex­tra­ligy ako Pe­ter Ol­vecký, Má­rio Bliž­nák, Voj­tech Ne­mec, Ja­kub Lauko, a mnoho ďalších. Recept na jedinečný výrobok je prísne tajný, chalani, ktorý za ním stoja do projektu vložili všetky svoje úspory a samotný vývoj je stále v procese.

Už ťa nebaví omotávať pásku okolo čepele?😞😆 Našu 𝙎𝙋𝙀𝘾𝙏𝙀𝙍 𝙃𝙊𝘾𝙆𝙀𝙔 𝙏𝘼𝙋𝙀 máš na svojej čepeli do pár sekúnd!😉➡️ Objednaj…

Gepostet von Specter Hockey Tape am Montag, 18. März 2019

Zdroj: Vegum, SME, Specter Hockey

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK