Česká aplikácia prišla so skvelým trikom, ako sa najesť zadarmo

  • Zažil si v detstve ten pocit zakrádania sa po cudzom poli či vinici len preto, aby si si uchmatol strapec hrozna alebo kukuricu? Ak áno, pozor!
fruit-garden-design
  • Zažil si v detstve ten pocit zakrádania sa po cudzom poli či vinici len preto, aby si si uchmatol strapec hrozna alebo kukuricu? Ak áno, pozor!

Hoci sa to možno nezdá, prisvojením si plodiny z poľa či vinice sa dopúšťaš trestného činu krádeže rovnako, ako keby si kradol v obchode. Môžeš sa dostať aj do väzenia. V susednej Českej republike však vynašli spôsob, ako bude aj vlk sýty aj cela prázdna.

Česká iniciatíva Na ovoce vytvorila aplikáciu, do ktorej ľudia môžu zadávať a vyhľadávať voľne rastúce stromy, kríky či byliny. Používatelia sa zaviazali dodržiavať etický kódex iniciatívy. Najmä musia zistiť, či plodiny nikomu nepatria, teda či sú voľne prístupné pre všetkých. Potom už môžu všetci spoločne dopĺňať vitamín C na čerstvom vzduchu a zadarmo. Aplikácia pritom nadväzuje na webovú stránku, ktorú iniciatíva Na ovoce spustila už dávnejšie.

Vyzerá to tak, že aj vďaka tejto vychytávke modernej techniky u ľudí vzrastie záujem o ovocie, rastliny a prírodu ako takú. Na mape ovocia je už zaznačených takmer 10-tisíc značiek a my veríme, že toto číslo bude ešte rásť. Stromov a ovocia predsa nikdy nie je dosť.

Je to navyše aj skvelý nápad, ktorý dokazuje, že technológie môžu ľudí spájať. Okolo ovocia zadarmo totiž takto môže vzniknúť komunita, ktorá sa bude o stromy starať, čo by bolo pre Česko (prípadne aj Slovensko) určite krokom vpred.

zdroj: na-ovoce.cz, zdroj fotografií: na-ovoce.cz, zdroj titulenj fotografie: ideas.oldmillbrewery.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech