Bratislavský Campus otvorí na jeseň druhý priestor v centre mesta

  • Medzinárodná komunita Campusu sa po dvoch rokoch rozširuje z Mlynskej doliny do centra Bratislavy
  • V novembri zakladatelia otvoria trojnásobne väčší priestor v modernej budove UNIQ na Staromestskej ulici
Campus Cowork
  • Medzinárodná komunita Campusu sa po dvoch rokoch rozširuje z Mlynskej doliny do centra Bratislavy
  • V novembri zakladatelia otvoria trojnásobne väčší priestor v modernej budove UNIQ na Staromestskej ulici

Kapacitné výzvy a strategické rozmiestnenie

Po nedávnej zmene názvu a loga prichádzajú zakladatelia Campusu s ďalšou novinkou. „Campus zďaleka nie je len o priestore, peknom dizajne a dobrej polohe. Je hlavne o komunite – o ľuďoch, vzťahoch, priateľstvách a o všetkom, čo sa v rámci priestoru vytvára. Jedným z hlavných dôvodov našej expanzie je práve potreba naplniť očakávania tejto našej komunity,“ hovorí Dušan Duffek, jeden zo zakladateľov Campusu.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Campus cowork

Budova Binarium je domovom prvého Campusu.

Už pol roka po otvorení priestoru v Mlynskej doline v novembri 2016 začal tím pociťovať rýchle napĺňanie kapacít. Po roku fungovania padlo rozhodnutie rozšíriť kapacitné možnosti tohto medzinárodného coworkingu.

„Ide aj o strategické rozhodnutie. Dáva nám zmysel byť v centre mesta. Chceli sme byť bližšie k freelancerom, firmám a ľuďom, ktorí sa počas dňa pohybujú viac v tejto lokalite. Týmto spôsobom budeme po Bratislave strategicky rozmiestnení,“ vysvetľuje Dušan. Mlynská dolina predstavuje prístup k študentom a mladým talentom, mesto má zas bližšie k zahraničným ľuďom či tímom a freelancerom, ktorí preferujú na prácu viac centrum mesta.

Komunitný priestor s top výhľadom

Campus City, ako sa nový priestor bude volať, je s rozlohou 1350 m2 trojnásobne väčší než pôvodný Campus Mlyny. Nachádza sa v budove UNIQ na Staromestskej 3, ktorá patrí k najmodernejším stavbám v Bratislave. V roku 2017 získala Cenu Stavebnej fakulty STU za uplatnenie vedy a techniky v realizácii a jednu z troch nominácií na hlavnú cenu Stavba roka 2017.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Campus cowork

Adresa druhého čoskoro otvoreného Campusu je budova Uniq.

Umiestnenie v centre mesta, pri jednej z najfrekventovanejších ciest, v spojení s tichom kancelárskych priestorov prinesie zaujímavý kontrast do života komunity. „Aj tu chceme vytvoriť priestor, kde ľudia budú chcieť tráviť svoj pracovný, ako aj voľný čas, kde sa budú cítiť dobre, uvoľnene a budú sa radi stretávať a spoznávať nových ľudí.“

Kapacita pracovnej časti nového Campusu je 250 nájomníkov, ktorí budú mať k dispozícii samostatne fungujúci bar a tzv. community area, ktorá je zároveň eventovým priestorom, s rozlohou viac ako 300 m2 a kapacitou 80 ľudí. Tá umožní členom a návštevníkom vyjsť zo svojej pracovnej rutiny, nadväzovať nové kontakty a organizovať rôzne podujatia.

„Čím bude tento priestor naozaj zaujímavý, je veľkolepý výhľad na dominanty Bratislavy – Slavín, Prezidentský palác a Bratislavský hrad. Bude to skvelé fotogenické pozadie pre rôzne diskusie a eventy,“ dopĺňa Dušan.

Nové možnosti pre súčasných členov

Campus City zároveň prináša nové možnosti pre existujúcich členov Campusu Mlyny. Priestory a konferenčné miestnosti, eventový priestor či podujatia a networkingové akcie Campusu City budú otvorené aj súčasným členom. „Ak sa budú nachádzať v meste, môžu túto výhodu skvelo využiť. Trojnásobný priestor pre nás zároveň znamená aj trojnásobne väčšiu komunitu zloženú z ľudí s rôznym zázemím, skúsenosťami, zručnosťami.“

Nový priestor bude mať vlastného community manažéra. Zakladatelia zároveň prijali nových ľudí aj do marketingového a eventového tímu. „Od momentu, kedy sme sa rozhodli pre nový priestor, sme začali posilňovať celý Campus tím,“ hovorí Dušan. Rozrastajúca sa komunita v novom priestore bude mať tak zabezpečený rovnaký štandard ako komunita v súčasnom priestore na Mlynoch.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Campus cowork

Aj keď prenájom priestorov ešte nebol oficiálne spustený, kapacita je už na 40% zaplnená. „Medzi firmami, ktoré máme už potvrdené, je napríklad TREETI, ktorú založil spoluzakladateľ DECENTu Matej Boďa, KOMOIO, technologicko-vzdelávací projekt Petra Dendisa, či spoločnosť Naytrolabs, joint-venture našej materskej 0100 Ventures a predajcu elektroniky Nay.“  Zároveň je už potvrdených niekoľko freelancerov a malých tímov a prebiehajú rokovania aj s potenciálnymi korporátnymi klientmi.

Otvorenie priestoru je naplánované na prvú polovicu novembra. V tom čase bude Campus oslavovať aj druhé narodeniny. „Bude to symbolické. Dva eventy, dva priestory, dva roky,“ uzatvára Dušan.

O Campuse

Campus je bratislavský coworking, ktorý sídli v budove Binaria v Mlynskej doline. Priestor s medzinárodnou členskou základňou bol otvorený v novembri 2016 a zakladateľmi sú Dušan Duffek, Martin Hauge, Michal Paško a Marek Zámečník.

Do skupiny 0100 Ventures patria okrem coworkingového priestoru aj 0100 Conferences, organizátor private equity a venture capital konferencií v Európe, 0100 Innovations, ktorá sa venuje inováciám v korporáciách a väčších firmách, a Naytrolabs, softvérová a inovačná spoločnosť tvoriaca moderné technologické riešenia pre NAY Group.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech