Bronislava Froncová – Slovenka, ktorá sa pozrela na život matky s dieťaťom inak

  • Materstvo jej otvorilo dvere biznisu. S Bronislavou Froncovou som sa porozprávala o tom, ako sa dá začať plniť si svoje sny na materskej. Keď v obchodoch nenašla, čo potrebovala,  rozhodla sa oprášiť svoj šijací stroj a začať tvoriť. 23-ročná mamička sa nezľakla príležitosti a využila ju. Zapojila sa do súťaže Čo dokáže mama o najkrajší výrobok, vyhrala ju a našla niečo, čo ju skutočne baví. 
collage slovenka
  • Materstvo jej otvorilo dvere biznisu. S Bronislavou Froncovou som sa porozprávala o tom, ako sa dá začať plniť si svoje sny na materskej. Keď v obchodoch nenašla, čo potrebovala,  rozhodla sa oprášiť svoj šijací stroj a začať tvoriť. 23-ročná mamička sa nezľakla príležitosti a využila ju. Zapojila sa do súťaže Čo dokáže mama o najkrajší výrobok, vyhrala ju a našla niečo, čo ju skutočne baví. 

Na úvod skúste opísať, čo je to Bimbi baby carrier.

Bimbi baby carrier sú ergonomické nosiče určené na nosenie detí. Každý vie, že bábätko sa po narodení potrebuje cítiť v bezpečí a mať neustály kontakt so svojou matkou. Najjednoduchší spôsob, ako to docieliť, je priloženie bábätka na hruď maminky. Aby sa však mohla aspoň najesť, je dobré mať obe ruky voľné a s tým vedia pomôcť šatky a nosiče. Vyrábam rôzne druhy nosičov, vyrobené z tých najrozličnejších a najpestrejších farieb a látok.

3

 

Andrejka Kováčová nám v rozhovore ukázala, že materská prinesie mamám nové príležitosti a možnosti objaviť v sebe talent. Začal aj Váš projekt  počas materskej? Ako ste sa k šitiu dostali?

Už dlhšie sa mi doma povaľoval šijací stroj, no naplno využívať som ho začala až po narodení dcérky Mii. Keď bola menšia, skúšala som šatkovanie, ale na viazanie som nemala nervy, tak som hľadala niečo rýchlejšie. Oslovili ma ergo nosiče. Asi som však bola náročná a žiaden z nosičov, ktoré boli dostupné na trhu ma neoslovili natoľko, aby som si ho kúpila. A tak to celé začalo. Povedala som si, že si ušijem vlastný nosič, ktorý by mne i Mii vyhovoval.

aaa   

 

Nosiče sú krásne a v poslednej dobe je ich na uliciach vidno veľa. V čom sú tie vaše také jedinečné?

Snažím sa každý jeden nosič šiť tak, akoby mal ostať u nás doma. Keď sa s mamičkou dohodneme na materiály, potlači a farbe, tak samotná výroba , i to ako skombinujem konkrétne prvky je už len na mne. Takže finálna verzia je pre ne prekvapenie, no myslím si, že zatiaľ som sa vždy trafila do ich vkusu. Snažím sa vyberať neokukané látky a samozrejme, nosiče sú určené na nosenie detí, tak je pekne keď žiaria farbami a vzormi. Mám však aj jednoduchšie nosiče, no stále sa snažíme zachovať prvok hravosti.

4

 

Kedy prišiel ten „áno, idem do toho“ moment? Kedy ste sa rozhodli, že začnete produkt poskytovať aj iným maminám a predávať ho „vo veľkom“?

Bolo to dosť rýchle. Prvé dva nosiče som ušila pre vlastnú potrebu a tretí už išiel pre kamarátku. Tie ďalšie sa začali pomaly nabaľovať. Prišlo to rýchlejšie, ako som si myslela. Asi som skutočne vystihla správny moment a prišla som so správnym produktom, ktorý u nás jednoducho chýba.

 

Kto Vás prihlásil do súťaže a s akými očakávaniami ste do nej išli?

Prihlásila som sa sama, nemám problém ukázať keď niečo viem. Na Facebookovej stránke Čo dokáže mama som večer zbadala poslednú výzvu na prihlásenie sa do súťaže. Nikdy predtým ma fotku poslať nenapadlo, ale skúsila som to. Nebola som si istá, či sa nosiče zapáčia, ale veď za pokus človek nič nedá. Dúfala som len, že sa niekomu zapáčia.

1

 

Prekvapilo Vás toľko palcov hore?

Prekvapilo a hlavne potešilo. Myslela som si, že číslo s počtom hlasov v súťaži bude maximálne trojciferné. Hlasovanie trvalo približne dva týždne a poradie sa často menilo. V  súťaži bolo veľa krásnych produktov  z rôznych handmade kategórii, takže každý si prišiel na svoje. Bola som však prekvapená, keď sa pri obrázku môjho nosiča objavilo takmer 1400 lajkov a niekoľko desiatok zdieľaní. Taký pozitívny ohlas ma prekvapil a som zaň skutočne vďačná.

2

 

Ako súťaž prospela Bimbi baby carrier?

Myslím, že vo všeobecnosti súťaž nepomohla len mne, ako víťazke, ale všetkým zúčastneným. Zviditeľnila sa aj samotná platforma projektu Čo dokáže mama. Tým, že stránka bola zdieľaná veľkým počtom ľudí, návštevnosť vzrástla a zrazu sa o našej skupine dozvedali ďalšie a ďalšie mamy ale i široká verejnosť. Súťaž mala veľmi veľký ohlas. Môžete byť akokoľvek dobrý v tom, čo robíte, ale keď o vás nik nevie, je ťažké sa presadiť.

aaaaaaaaaa

 

Ako Vám materstvo zmenilo pohľad svet biznisu?

Odvšadiaľ počúvame, že keď je žena na materskej, nemala by zabúdať  na samú seba a v niečom sa realizovať. Nie vždy je to ľahké, ale keď je dobrý nápad tak to ide. Pri dcére som dokončila bakalára a neskôr začala šiť. To je to, čo ma baví a dúfam, že sa to časom posunie na vyšší level.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech