Bude mať Európa nového lídra v cloudových službách?

  • Francúzsky Atos už v máji avizoval kúpu ďalšieho francúzskeho giganta Bull SAS alebo jednoducho iba "Bull". Aké to bude mať následky?
image_1409008049.jpeg
  • Francúzsky Atos už v máji avizoval kúpu ďalšieho francúzskeho giganta Bull SAS alebo jednoducho iba "Bull". Aké to bude mať následky?

Predaj Bullu Atosu bol pred pár dňami odobrený aj francúzskymi štátnymi inštitúciami. Nová akvizícia má pomôcť Atosu, stať sa pravdepodobne jednotkou na poli cloudových služieb, cybersecurity a big data v Európe. Ku akvizícií došlo v rámci veľkých nákupov od Atosu (Cambridge Technology Partners – švajčiarska konzultačná IT spoločnosť). Bull je jedným z lídrov v Európe v oblasti cloudových služieb, cyberseurity a big data, je aj vlastníkom super počítača (pozri titulku), ktorý má strategickú hodnotu, nakoľko Atos ašpiruje na európsku jednotku v už spomínaných segmentoch. Spojenie týchto dvoch spoločností vytvorí tím 2.000 expertov na cybersecurity – iba Bull prinesie svojich 9.200 zamestnancov do Atosu, kde sa najbližšie mesiace využijú na integráciu oboch firiem.

Ak sa pozrieme na toto spojenie z globálneho hľadiska, je to zaujímavým krokom ako sa francúzske IT spoločnosti snažia vstúpiť na globálny trh. Minimálne to vieme brať ako snahu pokryť zvyšujúci sa európsky dopyt po týchto a podobných službách. Atos a Bull boli rešpektovanými lídermi vo svojich oblastiach – aspoň vo Francúzsku, ale aj v Európe. Táto nová entita má posunúť Atos minimálne vo všetkých frankofónnych štátoch na absolútnu jednotku a možnosť začať sústrediť sa na ďalšie medzinárodné trhy Poľsko, Afrika, Brazília..). 

 

 

 

 Zdroj: rudebaguette.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech