Bugatti postavilo svoje šialené auto z videohry

  • Na frankfurtskom autosalóne je poriadne rušno. Okrem niekoľkých výnimiek, sú návštevníci rozdelení do jednotlivých táborov podľa preferencií výberu svojej obľúbenej značky. Áno, tak ako je zvykom, najviac pozornosti si zaslúžili modely značiek zvučných mien automobilového priemyslu!
image_1442661240.jpeg
  • Na frankfurtskom autosalóne je poriadne rušno. Okrem niekoľkých výnimiek, sú návštevníci rozdelení do jednotlivých táborov podľa preferencií výberu svojej obľúbenej značky. Áno, tak ako je zvykom, najviac pozornosti si zaslúžili modely značiek zvučných mien automobilového priemyslu!

 

Fanúšikovia zvučných mien doslova “obliehajú“ stánok značky Bugatti! Ich modlou sa stal nový koncept Bugatti Vision Gran Turizmo! Automobilka Bugatti sa v debatách týkajúcich sa autosalónu vo Frankfurte viackrát vyjadrila, že splní svoj sľub a pri tejto príležitosti odhalí skutočnú podobu dlhšie plánovaného modelu!

 

 

 

Svoj sľub dodržala! Koncept zaujal na niekoľkých vizualizáciách na trati, ale zaujímavé boli aj návrhárske skice. Na ich základe Bugatti vysvetľuje fungovanie niekoľkých prvkov. Ak ste koncept doteraz  videli len v počítačovej vizualizácii, neváhajte a poďte si s nami pozrieť jeho reálnu podobu!

 

Z povinnej jazdy v podobe „nezaujímavej omáčky,“ ktorú si pri predstavení nového vozidla neodpustí žiadna automobilka, treba spomenúť niekoľko zaujímavých faktov. Kabína dostala čalúnenie,  zo špeciálneho, ľahkého a pritom odolného semišu. Tento materiál je obľúbeným materiálom pre potreby F1-tky. Odolnému semišu použitému aj na volante a sedadlách sekunduje „obyčajný“ matný karbón.

 

 

Pozornému fanúšikovi značky Bugatti neunikne nasledujúca podobnosť najdôležitejšieho prvku aerodynamiky. Ak už dlhšie pozoruješ výraznú stredovú plutvu, je to zrejme kvôli podobnosti so stredovou plutvou Typu  57SC Atlantic.

 

Už na prvý pohľad zaujmú obrovské sacie otvory NACA, ktoré sú odlíšené svetlejšou farbou. Bez ohľadu na spôsob jazdy, potrebuje každý super šport tejto kategórie zabezpečiť modelu, čo možno najmenší odpor vzduchu a extrémny prítlak. Prúdenie vzduchu upravujú aj všade prítomné klapky a na prvý pohľad až nepochopiteľne veľké otvory rozmiestnené po karosérii.

 

 

Spomínané otvory slúžia aj na ochladzovanie horúceho vzduchu vychádzajúceho z motorového priestoru. O horúčavu sa v okolí motora „postará“ W16 motor s objemom 8 litrov. Okrem pohonu všetkých kolies sú ostatné parametre nového Bugatti zatiaľ neznáme. Vo výbave nemôžu chýbať monochromatické displeje, LCD-čko, špeciálne GPS-ko, či šikovne doplnené mapky okruhov dne la Sarthe, ktoré pozná každý pretekár.  

 

Aké plány môže mať výrobca s modelom pomenovaným Gran Turizmo? Tu sa celý príbeh tak trochu kazí. Je možné, že si s modelom skutočne zajazdíme len v niektorej z videohier! O jeho technickom riešení a reálnej produkcii rozhodne samotná automobilka! Treba však uznať, že aj bez ohľadu na reálne závody, už koncept nejakú tú výhru na konte má! Kto by bol povedal, že aj bez zmienky o najvýraznejších modeloch automobilky, bude záujmom oň nový koncept trhať rekordy? Na ďalšie informácie si ešte počkáme. Myslíte si, že sa koncept dočká plánovanej výroby a mapky 24-hodinoviek Le Mans reálne využije niektorý z budúcich majiteľov?

 

 

Zdroj: theverge.com, autobazar.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK