Burger patrí do ruky, nie na tanier. Žemľa je len na to, aby si sa nezašpinil, hovoria Airstream Guys

  • Vadila im výška mäsa v burgroch, rozhodli sa preto vyrábať vlastné
  • Do cesty sa im postavila komunálna politika, ktorá im pokazila plány
  • Vadila im výška mäsa v burgroch, rozhodli sa preto vyrábať vlastné
  • Do cesty sa im postavila komunálna politika, ktorá im pokazila plány

Airstream Guys predstavuje nablýskaný food truck, ktorý sa zapísal do pamäti nejedného festivalu. Dvaja kamaráti Kristián Pečimut a Dušan Biháry sa pohrávali s myšlienkou vlastného biznisu niekoľko rokov.

Od roku 2018 začali s intenzívnejšou prípravou plánov a podkladov, až sa to dostalo do dnešnej podoby, kedy zákazníkom ponúkajú ich smash burgre. 

Na jednom pive sa zrodila myšlienka

Myšlienka založiť si svoj biznis sa zrodila v ich hlavách úplne nezávisle. Dušan nad tým začal premýšľať pred viac ako ôsmimi rokmi. V tej dobe pracoval v kancelárii a vášeň ku grilovaniu si našiel počas víkendových grilovačiek.

Kristián sa v tom čase ocitol v USA, kde ho oslovila tamojšia kultúra pouličného jedla a rýchleho občerstvenia, ktorá je tam podstatne väčšia a hlavne kvalitnejšia. Títo dvaja kamaráti sa síce poznajú už od gymnázia, no prvé náznaky biznis plánu sa zrodili mimo školy, pri spoločnom drinku.

príprava burgru na grille
zdroj: Facebook/Airstream Guys

S dôverou vo svoj projekt sa ľahšie riskuje

Financie pri zakladaní food trucku síce nedosahujú také výšky ako pri kamenných prevádzkach, avšak stále to nie je zanedbateľná suma. Na to, aby sa Dušanovi a Kristiánovi splnil ich sen, museli poskladať viaceré úvery.

Tu však narazili na ťažkosti. Pre každého boli ako začínajúci podnikatelia veľkým rizikom a v gastre obzvlášť. Oni však svojmu biznis plánu a predovšetkým produktu dôverovali, a preto sa aj napriek obavám zo záväzku pustili do budovania vlastnej značky.

burger s Mac and cheese
zdroj: Facebook/Airstream Guys

Byrokracia ich však fackala z každej strany. Prekvapenia pri podnikaní prichádzajú vždy a stále. Prvý veľký šok prišiel s pandémiou COVID-19.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Airstream Guys, Finstat

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá