Byť patentovým trollom sa dnes vyplatí

  • Špekulanti zarábajúci na patentoch vysúdili za posledné roky viac ako „reálne“ firmy. Google Now zvíťazil v teste mobilných hlasových asistentov, popri googlení zdravotného stavu si budete môcť naživo pokecať s lekárom a Microsoft do obchodu pridá „klasické“ desktopové programy.
image_1413315129.jpeg
  • Špekulanti zarábajúci na patentoch vysúdili za posledné roky viac ako „reálne“ firmy. Google Now zvíťazil v teste mobilných hlasových asistentov, popri googlení zdravotného stavu si budete môcť naživo pokecať s lekárom a Microsoft do obchodu pridá „klasické“ desktopové programy.

 

Patentoví špekulanti zarábajú na úkor skutočných výrobcov

Zarábať sa dá rôzne. Medzi veľmi módne spôsoby posledných rokov patria rôzne patentové špekulácie – skupiny právnikov a investorov hľadajú majiteľov čo najobecnejších patentov, tých za malé peniaze kúpia a potom sa súdia s tými, ktorí tieto patenty čo-i-len okrajovo využívajú. Samozrejme už o omnoho vyššie sumy.

Najčastejšie využívaným je samozrejme americký patentový systém a časťou „obeťou“ špekulácií sú technologické firmy. A na tomto „trhu“ sa darí veľmi dobre. V rokoch 2010-2013 dokázali patentoví špekulanti vysúdiť až 3× toľko, čo firmy vytvárajúce produkt či poskytujúce službu.

Obrázok @GigaOm

Je to veľa, málo, akurát? Je jasné, že záleží od toho, na ktorej strane barikády sa nachádzate…

Google Now jednoznačne zvíťazil v priamom porovnaní hlasových asistentov

Najprv krátke predstavenie: Siri od Applu asi poznáte všetci, veď je to hviezda známa z nejedného seriálu či filmu. Jej Androidový konkurent sa potom volá Google Now a Microsoft nedávno predstavil Cortanu.

Ale k veci. SEO agentúra Stone Temple nedávno všetkých troch konkurentov postavila proti sebe. Položili im dokopy viac ako 3000 otázok a potom sledovali, v koľkých prípadoch asistenti poskytli uspokojujúcu odpoveď.

V teste zvíťazil pomerne jednoznačne Google Now s 88 % kompletne zodpovedanými otázkami. Nasledovala ho práve Siri s 53 % a najmladšia Cortana obsadila poslednú priečku so 40 %.

Obrázok @The Verge

Google testuje možnosť livechatu s lekárom popri vyhľadávaní symptómov

Určiť si diagnózu v domácich podmienkach požitím Googlu môže byť pomerne stresujúca skúsenosť. Po zadaní pár symptómov možno zistíte, že trpíte najťažšími ľudskými chorobami (a niekoľkými mačacími) a zbytočne sa tým len vystresujete.

Veľký brat Google nás ale nechce zbytočne stresovať, a tak testuje automatické rozoznávanie googlenia symptómov chorôb s následnou možnosťou spojiť sa video-chatom s lekárom.

Obrázok @engadget

V tejto testovacej fáze je služba zadarmo a len pre vybraný okruh ľudí. Časom sa pravdepodobne sa jednotlivé online „sedenia“ so špecialistom začne platiť.

Store vo Windows 10 bude predávať desktopové aplikácie

Aplikačný obchod Microsoftu doteraz podporoval len predaj „dotykových“ aplikácií určených pre rozhranie Modern UI (Metro). Desktopové aplikácie v ňom boli zastúpené len odkazom na web vývojára. S nástupom Windows 10 sa to ale má zmeniť.

Hry a aplikácie pre „klasický“ Windows tak budeme môcť nakupovať veľmi jednoducho a na jeden klik, podobne, ako to má už teraz Mac OS X. Páči sa to tak Microsoftu aj užívateľom, trošku ťažšie to ale nesú vývojári – ak desktopovú aplikáciu budú chcieť cez Store predávať, budú samozrejme musieť Microsoftu odovzdávať poplatok za každú predanú licenciu.

 

Zdroj: visibility

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá