Čarovný svet „bullet journalingu“. Zošity, ktoré ti pomôžu zorganizovať život od základov

  • Tsunami informácií sa na nás dennodenne valí z každej svetovej strany
  • Dovoľ aby sme ti predstavili kreatívne záchranné koleso - bullet journaling
work-hard
Facebook The Žurnál
  • Tsunami informácií sa na nás dennodenne valí z každej svetovej strany
  • Dovoľ aby sme ti predstavili kreatívne záchranné koleso - bullet journaling

Na začiatok potrebuješ len zošiť, pero a chvíľku voľného času. Ak máš chuť do diáru zainvestovať trochu viac, rozhodne si kúp kvalitnejší notes. Na trhu je momentálne mnoho špecializovaných prototypov, odporúčame však najmä The Žurnál s predpripravenými stranami alebo Moleskine v prípade, že si celý journal chceš pripraviť sám. Hrnček čaju alebo kávy je voliteľný, ale rozhodne odporúčaný.

A inšpirácia? Na internete je jej viac než dosť. Bullet journalingu sa totiž venuje komunita ľudí po celom svete. Každý jeden člen komunity má svoj vlastný štýl, s ktorým si diár zdobí a využíva možnosti journalingu inak. Pozrieme sa teda na niektoré typy, ktoré by sa ti na začiatku tvojho putovania mohli hodiť.

#1 Týždenný prehľad/ Weekly spread

Bullet journal bez týždenného prehľadu je ako les bez stromov. Nečudo, že táto forma organizácie je najznámejšia a najrozšírenejšia, je rozhodne aj najlepším oknom do nastávajúceho týždňa. Ponúka priestor na spísanie všetkých budúcich stretnutí a povinností na každý osobitný deň.

Okrem praktickej stránky sa tu dá vyhrať aj umelecky, či už drobnými kresbami, alebo nalepením obrázkov, nálepiek či farebných pások.

 

 

#2 Kalendár

Či už si stiahneš verziu na vytlačenie, alebo radšej siahneš po pravítku, mesačný kalendár sa ti určite zíde. Do štvorcových políčok o veľkosti minimálne 3×3 cm si môžeš okrem udalostí, akcií a sviatkov dopísať aj meniny na každý deň v mesiaci. Celú dvojstranu na koniec doplň nejakým zaujímavým vzorom alebo čmáranicou a kalendár je hotový.

#3 Habit Tracker

Tridsať dní, tridsať políčok, hrsť povinností a zvykov. Za pomoci habit trackeru si môžeš odsledovať ako často behávaš, perieš, čítaš či vynášaš smeti. „Trackovať“ sa dá skutočne čokoľvek. Do tohto mesačného projektu sa však pusti len v prípade, že ti nevadia záväzky. Habit tracker si totiž bude vyžadovať malú dávku tvojej pozornosti každý deň.

I feel like this is the greatest thing I've ever created in a Bullet Journal. I'm truly in love with my Hormone Diaries where I track how I feel over my cycle. I learned a lot about my body and how it might behave during different parts of my cycle and I'll definitely put this tracker in my next Journal too. But let me explain: . The numbers on the left are the days my cycle usually last, which should be 28 but the last few months, as you see, it wasn't the most consistent (for whatever reason). . The letters on the top are the aspects I track, like: . A – for Anxiety . M – for Mood . P – for Pain . S – for Sleep . H – for Hunger . F – for Fitness . R/D – for Digestion . . I love that even though I was quite stressed the last few months, my anxiety didn't act out that bad. And I love, that I have this tracker to remind me of this. Sometimes it's hard to see, that not EVERY day is bad and I don't have anxiety ALL THE TIME. It might feel like it's all the time, every day during an anxiouse, panicky or depressive phase but it's not. So even though this is the tracker I put in the most work, it's my most favourite tracker. . . QOTD: What is your favourite tracker you ever created? . . . . Supplies featured: @leuchtturm1917 , A5, dotted @fabercastellglobal , Broadpen, Red, Dark Green . . . . . #leuchtturm1917 #bulletjournal #bujo #bujojunkies #stationery #organisation #stationeryaddict #planneraddict #organisation #showmeyourplanner #mentalhealth #swissbujosquad #flatlay #june #hormonediaries #tracker ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

A post shared by Holly Loves Planning (@hollylovesplanning) on

#4 Mood Tracker

Podobne ako habit tracker, aj mood tracker má za úlohu dokumentovať, tentokrát však ide o tvoje pocity. Na každý deň v roku je vyhradený jeden štvorček, na každú náladu zase iná farba. Ak ti je jedno políčko na deň málo, je tu stále možnosť využiť jedno políčko na dopoludnie a jedno na popoludnie. Cieľom je vnímať seba a to, čo sa v nás každý deň odohráva.

#5 Journaling

Od mood trackeru sa posúvame ďalej na samotný journaling alebo písanie denníku. Možno si zo začiatku povieš, že denník si píšu len malé dievčatá a nevidíš dôvod, prečo by si mal robiť to isté. Prináša však mnohé pozitíva – aj pár viet o tvojom dni ti dá možnosť zamyslieť sa nad tým, čo sa ti vlastne udialo alebo za čo si vďačný. Okrem organizácie svojich povinností si taktiež urobíš poriadok vo svojich myšlienkach.

Friday is here! Hope you all have a great day and weekend! . This year I am trying to integrate gratitudes and a “daily log” into my bullet journal. I think it is a good way to end the day. My daily log at the moment is really just a quick overview of what happened on that day. I started doing it so that I would have a record that I could look back on. I think going forward I will try to leave more space for each day so I can include more detail. I limited myself to only a few sentences with this page and it was hard! . [ #bujo #dailylog #journal #bulletjournal #bujolove #gratitude #gratitudejournal #bujojunkies #notebook #bujoinspire #plannercommunity #bulletjournalcommunity #planneraddict #scribblesthatmatter ]

A post shared by Dan | Minimalist Journaling (@pacificnotation) on

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech