Čerpacie stanice na Slovensku zavádzajú plexisklá na pokladniach. Toto sú ich odporúčania pre zákazníkov

  • Čerpacie stanice na Slovensku zavádzajú pri pokladniach ochranné plexisklá
  • Pre zákazníkov vydali odporúčajú ako zabrániť šíreniu COVID-19 pri tankovaní a pohybe po prevádzke
Slovnaft, wikimedia.org
  • Čerpacie stanice na Slovensku zavádzajú pri pokladniach ochranné plexisklá
  • Pre zákazníkov vydali odporúčajú ako zabrániť šíreniu COVID-19 pri tankovaní a pohybe po prevádzke

Cez víkend sme ťa informovali, že Lidl, Kaufland a Billa sa v tejto náročnej situácii rozhodli zaviesť preventívne opatrenia, aby chránil zákazníkov, ale aj svojich zamestnancov proti šíreniu koronavírusu. Svojich pokladníkov už chránia plexisklami. K tejto iniciatíve sa najnovšie pridávajú aj čerpacie stanice Slovnaft a OMV, v ktorých taktiež zaplatíš už len cez plexisklo. 

Ochranné plexisklá pri pokladniachZdravie a bezpečnosť sú pre nás všetkých, obzvlášť v tomto období prioritou.Chceme,…

Gepostet von Slovnaft am Freitag, 20. März 2020

„Obsluha našich čerpacích staníc robí všetko pre to, aby ste sa v našich priestoroch po celom Slovensku cítili bezpečne. Sú to naši obetaví ľudia v prvej línii. Starajú sa o hygienu, poriadok a normálne fungovanie čerpacích staníc. Preto nám záleží na tom, aby boli zdraví a zabezpečili sme pre nich ochranné rúška, ktoré postupne distribuujeme. Momentálne prebieha inštalácia ochranných plexiskiel pre oddelenie priestoru medzi zákazníkom a obsluhou čerpacej stanice,” uvádza Slovnaft.

V priebehu tohto týždňa by tak každá čerpacia stanica mala disponovať aspoň jednou pokladňou s takýmto ochranným prostriedkom. 

Pľúcne ventilátory za takmer 200-tisíc eur

Okrem iného, Slovnaft pred pár dňami daroval pre Univerzitnú nemocnicu Bratislava 6 nových pľúcnych ventilátorov za takmer 170-tisíc eur. Tie pomáhajú pacientom dýchať a využívajú sa aj pri zasiahnutí koronavírusom COVID-19. Prístroje v tejto kritickej situácii dokážu zmierniť dopady ochorení a prispejú k vyliečeniu pacientov.

„Robíme naozaj všetko, čo pre našich pacientov, ako aj zdravotníkov treba, ale sú situácie, ako aj táto, na ktoré sa nedá dopredu pripraviť. Očakávaný nárast pacientov s potrebou umelej pľúcnej ventilácie, ktorý súvisí s vírusom COVID-19, bez rýchlej pomoci zakúpenia veľkého množstva prístrojov, by bolo ťažké zvládnuť. Takto vieme byť pripravení pomôcť našim pacientom.“ povedala riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

Slovnaft daroval nové pľúcne ventilátory pre Univerzitná nemocnica Bratislava Univerzitná nemocnica má vďaka Slovnaftu…

Gepostet von Slovnaft am Freitag, 20. März 2020

Pripája sa aj OMV

Aj OMV berie riziká prenosu vírusu vážne, a preto sprísnili hygienické opatrenia. Okrem toho reštaurácie a gastro zóny VIVA budú v súlade s nariadením vlády a ÚVZ (uzavretie barov, kaviarní a reštaurácií) zatvorené.

„Naša spoločnosť robí všetko preto, aby zvýšila ochranu zamestnancov. Preto je priebežne zabezpečovaný prísun ochranných rúšok, jednorazových rukavíc a dezinfekčných prostriedkov. V najbližších dňoch budú kasové zóny všetkých prevádzok čerpacích staníc vybavené ochrannými plexisklami,” informuje OMV.

Zamestnancom čerpacích staníc sa pred nástupom na pracovnú zmenu kontroluje teplota. Robia sa aj denné námatkové kontroly teploty. Spoločnosť OMV zároveň prosí svojich zákazníkov, aby svojim správaním taktiež prispeli k ochrane zamestnancov.

Ako môžeš aj ty zabrániť šíreniu COVID-19 na čerpacej stanici?

  • Pri vstupe do priestoru si nasaď rúško alebo inú mechanickú ochranu nosa a úst.
  • Produkt vyber z police iba ak ho chceš kúpiť.
  • Dbaj na dostatočnú vzdialenosť od zamestnancov a ostatných zákazníkov
  • Pri pokladni udržuj minimálnu konverzáciu.
  • Ak je to možné, použi bezkontaktné možnosti platby.
  • Dbajte na časté umývanie rúk
Zdroje: Slovnaft, OMV, BSK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech