Česká centrála Skype stojí za vývojom úspešnej appky Qik

Tibor Nedorozd / 17. októbra 2014 / Lifehacking

Pražská vývojová centrála Skypu sa podielala na vývoji najnovšej mobilnej appky od Microsoftu s názvom Qik, ktorá zatiaľ vo svete zažíva slušný úspech.

 

Qik podľa zástupcov českej pobočky Skypu solídny úspech aktuálne sa napríklad pohybuje v niektorých krajinách medzi najlepšími aplikáciami v App Store. Prvá väčšia hodnotenie budeme mať tak po týždni, ale už teraz sme sa sťahovaním a používaním zo strany užívateľov veľmi príjemne prekvapení,“ tvrdí šéf Skypu Tomáš Vocetka. Vo svete je Qik prijímaný veľmi dobre, máme z toho radosť.“

Pred niekoľkými mesiacmi prišiel malý tím ľudí s nápadom na tento druh aplikácie. Dostali teda sto dní na vypracovanie prvej verzie, opisuje Vocetka.

V českom Skype údajne podobných nápadov vzniká čoraz viac. Zamestnanci môžu predkladať svoje projekty, o ktorých sa potom na najvyššej úrovni rozhoduje, či ich pustíme ďalej a pridelíme na ne ľudí. Pracujeme na všeličom, opisuje Vocetka.

V Prahe a ďalších miestach aj naďalej pracujú na vylepšovaní Qiku. Aktuálne sa riešia najmä ďalšie jazykové mutácie. Pražská centrála Skypu neustále naberá nových ľudí, zaujíma sa o ne dlhodobo. Aktuálny stav zamestnancov presiaholdve stovky.

Zdroj: zive.cz

Pridať komentár (0)