Chalan totálne vytočil Kaliforniu: Zostrojil kladivo, ktoré dokáže zdvihnúť len Thor!

  • Kalifornský inžinier Allen Pan publikoval na Youtube prank s tématikou severských bohov.
image_1444918220.jpeg
  • Kalifornský inžinier Allen Pan publikoval na Youtube prank s tématikou severských bohov.

 

Allen zostrojil repliku Mjolniru, čo je slávne kladivo boha Thora. Umiestnil ho na Venice Beach v Kalifornii a pozýval okoloidúcich, aby si skúsili kladivo zdvihnúť. Tí skúšali a nešlo to.

 

 

Ak vieš niečo o tejto mytológií, zaiste poznáš tento príbeh. Thor bol boh, ktorý ochraňoval ostatných severských bohov a bohyne. Jeho zbraňou bolo veľké kladivo. Bolo všeobecne známe, že Thor bol jediným, kto toto kladivo dokázal zdvihnúť. Nedokázali to dokonca ani tí, ktorí boli ešte silnejší. 

O gazilión rokov neskôr prišiel Allen Pan. Nejaký ten tech geek, ktorý má Thora zrejme rád. A rád hnevá ľudí. 

 

Pri budovaní kladiva využil dotykový senzor, ktorý mu pomohol realizovať celé kúzlo. Pan pridal na kladivo magnety a hardware. Kladivo jednoducho absolútne nešlo zdvihnúť až kým Allen neprišiel a nechytil kladivo do vlastných rúk. Dotykový senzor rozpoznal otlačok jeho prsta a elektromagnety sa uvoľnili.

 

 

Allen takto naštval nejedného človeka, dal mi však perfektný nápad na halloweensky kostým. Síce Youtube pranky všeobecne neuznávam a keď musím, sledujem ich skôr s totálne znudeným výrazom, vzal som si však z toho aspoň niečo, čo sa mi hodí – s týmto kladivom zbalim všetky baby na párty. Iba že by a našiel nejaký ten chytrák a pekne so mnou vybabral. Tak, ako to spravil týpek na konci. A presne o tom to je. Často nie je potrebná hrubá sila, stačí sa len zamyslieť a konať s chytrosťou. Koniec koncov, tie železné pláty pod kladivom sú fakt že nenápadné..

 

Pozri si celé video a uvidíš, o čom je reč. Ak ťa Allen bavil, pozri si rovno celý jeho Youtube kanál. 

 

zdroj: mic.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK