Chalani z Novej Dubnice ručne vyrábajú dizajnové elektrónkové zosilňovače

  • Z počúvania hudby sa môže vďaka elektrónkovému zosilňovaču Popular A3 stať neobyčajný zážitok, dokonca aj estetický. Tento "made in Slovakia" produkt má všetko, čo milovníkov kvalitného zvuku a dizajnu potrebuje mať doma.
popcov
  • Z počúvania hudby sa môže vďaka elektrónkovému zosilňovaču Popular A3 stať neobyčajný zážitok, dokonca aj estetický. Tento "made in Slovakia" produkt má všetko, čo milovníkov kvalitného zvuku a dizajnu potrebuje mať doma.

Tím zručných inžinierov a grafikov sa rozhodol zhmotniť svoju víziu a vyrobiť jedinečný elektrónkový zosiľňovač. Tento rýdzo slovenský produkt zaujme každého pravého audiofila. Je spojením kvalitnej elektroniky a precíteného dizajnu.

z2

 

Popular A3 pracuje v triede A, takže sa nemusíš obávať neželaných skreslení zvuku tvojej obľúbenej pesničky. Je to pritom jeden z mála elektronických produktov na trhu, ktoré boli z väčšej časti ručne vyrábané aj montované. Podľa tvorcov je ich hlavnou prioritou kvalita výrobku. Precíznu prácu zaručuje aj priložený handmade certifikát plus certifikát originality.

z

 

Každý kus je originál a výroba takéhoto zosilňovača nie je ani zďaleka otázkou pár hodín. Náročnosť pri výrobe je vyššia ako pri zhotovovaní 25 palcového televízora. Popular A3 disponuje až štyrmi audio vstupmi, takže si môžeš k nemu pripojiť zariadenie, ktoré ti najviac vyhovuje. Či už je to CD prehrávač alebo gramofón. Samozrejme, nechýba ani AUX vstup a Bluetooth, aby si si mohol prehrať hudbu priamo zo smartfónu, a bez zbytočných káblikov.

pop
Kapitolou samou o sebe, je aj nadčasový retro dizajn. Tento zosilňovač bude vynikať v tvojom HiFi kútiku aj po 20 rokoch a budeš sa mať čím pochváliť vnúčatám, ktoré určite ocenia raritný štítok „vyrobené na Slovensku.“ Avšak nezaostávajú ani použité materiály. Žiadna drevotrieska ale kombinácia masívneho dreva a kovu, ktorá dodáva celému zariadeniu nadčasový šmrnc.

pop4

 

Výkonu sa obávať naozaj nemusíš. Pre bežné domáce prostredie je viac ako dostačujúci. Ak práve nebudeš organizovať koncert na festival, polovičná hlasitosť bude určite stačiť. Strojcovia sú perfekcionisti a robenie kompromisov na úkor kvality zvuku neprichádzali do úvahy. Dvoma základnými a rozhodujúcimi prvkami tohto prístroja je výkonná elektrónka a výstupný transformátor.

pop1

 

Vedel si, že na Slovensku sídli jeden z najväčších svetových výrobcov elektrónok? Kvalita ich výrobkov je špičková a preto sú použité a aj v Popularaudio. Osadené sú najpoužívanejšie elektrónky EL84 a ECC83 z produkcie firmy JJ Electronic. Ani transformátor vyvinutý tímom Popularaudio za ničím nezaostáva a má rovnaké, alebo lepšie parametre, ako výstupné transformátory najznámejších kultových značiek.

pop3
Keďže Popular A3 sa nevyrába na princípe sériovej výroby funguje tu podobný princíp, ako keď si objednávaš Rolls Royce. Produkt je potrebné si najskôr predobjednať a určiť si v akom prevedení si ho predstavuješ. Dodacia lehota je maximálne 8 týždňov v závislosti od výrobných kapacít. Jeho cena ho robí dostupným širšiemu spektru ľudí a je vzhľadom ku kvalite bezkonkurenčná, pohybuje sa okolo 990 eur.

Zdroj: popularaudio.sk zdroj fotografií: popularstudio.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech