Chargebrella: Dáždnik zo Slovenska, ktorý vám nabije mobil

  • Človek môže byť akokoľvek šikovný, ale takmer nikto nerozbehne úspešný biznis úplne sám. Vždy za tým stojí viac ľudí. Jednou z nosných častí každého startupu je teda dobrý tím. Na StartupWeekende v Košiciach, ktorý sa konal v marci tohto roku, sa dal dokopy skvelý tím. A to úplnou náhodou.
image_1399455933.jpeg
  • Človek môže byť akokoľvek šikovný, ale takmer nikto nerozbehne úspešný biznis úplne sám. Vždy za tým stojí viac ľudí. Jednou z nosných častí každého startupu je teda dobrý tím. Na StartupWeekende v Košiciach, ktorý sa konal v marci tohto roku, sa dal dokopy skvelý tím. A to úplnou náhodou.

 

Jozef Mihalovič sa už šesť rokov venuje online marketingu, Tomáš Mikita startupom a vlastnému projektu selleyourself.co a Daniel Šlosár je vynálezcom, ktorý už štyri roky pracuje na niečom, čo vám možno vyrazí dych.

 

Určite každý z vás, ktorí práve číta tento článok, vlastní aspoň jedno mobilné zariadenie. Dnešná doba si vyžaduje byť online a na príjme vždy a všade. Všetky takéto zariadenia však potrebujú elektrickú energiu. Chalani dali na pôde Technickej univerzity v Košiciach dokopy myšlienku, vďaka ktorej môžete byť online, kdekoľvek ste.

 

Predstavte si situáciu: ste hlboko v horách a vybije sa vám mobil. Aké máte možnosti? Zbehnúť k najbližšej chate, ktorá môže byť na kilometre vzdialená od miesta, kde sa nachádzate, alebo vytiahnuť z batoha fotovoltaickú nabíjačku, čo môže trvať večnosť. Takéto nabíjačky majú obmedzené možnosti a rýchlosť a efektivita nabíjania je nízka.

 

Máte však ešte jednu možnosť – dobiť si energiu dáždnikom. Akokoľvek šialene to znie, funguje to. Jednoducho rozprestriete dáždnik, USB káblom sa pripojíte k výstupu na rukoväti a dobíjate. Táto technológia narozdiel oproti klasickým solárnym nabíjačkám nepotrebuje na svoje fungovanie svetelnú časť slnečnej energie, stačí tá tepelná. Výhodou teda je, že funguje aj v noci. Stačí, ak máte nablízku zdroj tepla. Napríklad táborák. Z neho tento dáždnik prijíma tepelnú energiu a technológia implementovaná v rukoväti ju premieňa na elektrickú. Dano skonštruoval a dal si patentovať dáždnik, ktorý vďaka prijatému teplu dokáže nabiť vaše mobilné zariadenie za rovnaký čas ako klasická zásuvka u vás doma. 

 

Využiteľnosť dáždnika chlapci vidia napríklad pri turistike, vysokohorských expedíciách, na hudobných festivaloch alebo pri stanovaní, alebo napríklad aj na pláži. Jednoducho povedané, dáždnik využijete všade tam, kde sa neviete dostať ku klasickému zdroju elektrickej energie. 

 

 

Projekt je momentálne vo fáze výroby prototypu. „V budúcnosti, s vyhliadkou jedného roka, chceme dostať tento dáždnik medzi ľudí. Momentálne hľadáme finančné zdroje, ktorými by sme pokryli náklady po fázu výroby. Jednou z možností sa, ktorá sa nám núka, je predaj exkluzivity distribúcie na slovenskom trhu. Sľubujeme si od toho získanie prostriedkov na prezentačné video a pokrytie režijných nákladov. Po spracovaní prezentačného videa by sme sa radi uchádzali o podporu na crowdfundingových portáloch Indiegogo a neskôr na Kickstarter. Víziou do budúcnosti je aj účasť na celosvetovej výstave CES v Las Vegas, kde by sme sa poobzerali po svetovej distribučnej sieti,“ uviedol Jozef Mihalovič, CEO projektu. Svojim príbehom nás veľmi inšpiroval Tomáš Baran, zakladateľ Goldee, ktorý je nám vždy oporou a podáva nám pomocnú ruku, čo sa týka rád a nápadov,“ uviedol ďalej Jozef.

 

Pozoruhodné na projekte je určite aj to, ako sa chalani dali dokopy. V skratke mi to priblížil COO projektu, Tomáš Mikita: „Začalo to celé 21.3.2014 na Startup Weekend-e, ktorý sa konal na košickej Technickej univerzite. S chalanmi, ktorí pracujú na tomto projekte, som sa spoznal priamo na podujatí. Ani jeden z nás sme sa pred tým nepoznali. Všetci traja sme tam išli s cieľom „poobzerať sa“, ako takéto podujatie funguje a čo obsahuje. Dano prišiel s patentovanou technológiou, ktorú však nevedel dostať na trh. Počas prvej večere si k nemu prisadol Jožko, ktorý nemal žiaden projekt, ale venuje sa online marketingu, a teda vedel pomôcť Danovi dáždnik dostať na pulty. A nakoniec som sa do tímu pridal ja a mám na starosti organizačné veci. Dnes už fungujeme ako s.r.o..“

 

Ak máte záujem o ďalšie informácie alebo by ste radi sledovali, ako sa projekt ďalej vyvíja, máte možnosť prihlásiť sa na odber newsletter-u priamo na beta stránkach projektu www.chargebrella.co

 

 

Zdroj: chargebrella.co

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech