Chatr.TV: vyjadri svoj názor v priamom prenose

  • Televízny svet sa má na čo tešiť! Tím ambicióznych vývojárov z Popradu sa ho chystá dobyť s unikátnou aplikáciou spájajúcou televízie s ich divákmi. Start-up v podobe bezplatnej aplikácie CHATR.tv chce priniesť nový rozmer televíznej zábavy.
image_1415361509.png
  • Televízny svet sa má na čo tešiť! Tím ambicióznych vývojárov z Popradu sa ho chystá dobyť s unikátnou aplikáciou spájajúcou televízie s ich divákmi. Start-up v podobe bezplatnej aplikácie CHATR.tv chce priniesť nový rozmer televíznej zábavy.

 

Divákom jednotlivých televíznych kanálov ponúkne možnosť zapojiť sa do vysielania a vyjadriť svoj názor či emócie. „Vychádzali sme z toho, že podľa najnovších prieskumov až 8 z 10tich ľudí používa pri sledovaní televízie smartfón. A práve spojením TV, internetu a smartfónov naša aplikácia vytvorí komunity užívateľov okolo jednotlivých televíznych kanálov. Vďaka interaktivite medzi televíziou a mobilným zariadením môžu diváci navzájom chatovať, online hlasovať, klásť otázky v priamom prenose alebo riešiť iné zaujímavé aktivity.“ vysvetľuje šéf vývojárov Marek Môcik, ktorý odpovedal na naše otázky.

 

 

 Pre začiatok sa nám predstavte, kto ste a ako ste sa dali dokopy?

Sme ambiciózny tím programátorov, dizajnérov a marketingových špecialistov pracujúcich v digitálnej agentúre CREANET, ktorá sa momentálne zaoberá vývojom informačných systémov, webových a mobilných aplikácií a prevádzkou online kampaní na trhu v strednej Európe. Medzi naše posledné projekty patrí aj mobilná aplikácia Zelená Vlna, ktorú sme vyvinuli pre spoločnosť RTVS, no medzi našich ďalších spokojných zákazníkov patria aj Coca Cola, Slovanet, Aquacity, Alef Nula.

 

Môžete nám predstaviť váš projekt ?

Cieľom nášho projektu CHATR.tv je spojiť divákov a televízie prostredníctvom jednoduchej mobilnej aplikácie. Divákom ponúkneme možnosť vyjadriť svoje názory, pocity alebo sa priamo zapojiť do televízneho vysielania. Pre televízie môže byť CHATR.tv magnetom na divákov, úžasným nástrojom na tvorbu interaktívnych relácií a zdrojom netušených informácií o správaní a náladách divákov. S projektom sme sa zapojili aj do súťaže “Podnikateľský nápad roka 2014”, v ktorej sme sa spomedzi 420 projektov dostali do finále. 

 

 

Ako vznikol váš nápad?

Nápad vznikol jeden pekný večer, keď som si pri sledovaní televízie uvedomil, že aj napriek dnešným moderným technológiám, nie je možné podeliť sa o svoj názor s ostatnými divákmi, ktorí práve sledujú televíziu alebo celkovo vyjadriť svoj názor na práve vysielaný televízny program. Taktiež som si uvedomil, že televízie momentálne nemajú k dispozícií žiadnu platformu pomocou ktorej by dokázali adresne osloviť konkrétnych divákov počas ich sledovania televízie. Vtedy ma napadlo vytvoriť jednoduchú mobilnú aplikáciu pre divákov, ktorá by bola pre nich univerzálnym interakčným ovládačom na práve sledovanú reláciu.

 

Ako funguje vaša služba CHATR.tv? Je to free ?

Kým pre divákov po celom svete bude aplikácia zdarma, televízie si budú môcť vybrať z balíkov platených služieb alebo objednať riešenia na mieru. Jednotlivé balíky sa budú líšiť svojimi vlastnosťami podľa dostupných funkcionalít ponúkaných v danom balíku. Televízie budú mať k dispozícií špeciálne vyvinutú administračnú aplikáciu, vďaka ktorej budú môcť spravovať obsah aplikácie, vytvárať interaktívne relácie, sledovať štatistiky o správaní divákov, adresne oslovovať divákov, ktorí reláciu práve sledujú alebo budú mať možnosť integrovať obsah tvorený užívateľmi priamo do vysielania televízie.  

 

 

V akej fáze projektu sa momentálne nachádzate ?

Momentálne máme spustenú kampaň prostredníctvom, ktorej sa môžu užívatelia zaregistrovať na www.chatr.tv a tým sa zaradiť medzi prvých divákov, ktorí si aplikáciu budú môcť odskúšať v testovacej prevádzke. Mobilné a webové aplikácie sú už vyvinuté a práve prebieha ich testovanie . Administračná zóna pre televízie je plne funkčná a práve prebieha jej redizajn užívateľského prostredia. 

 Aké sú vaše ďalšie ciele ?

Našim terajším cieľom je pilotné spustenie aplikácie na slovenskom trhu, ktoré plánujeme už o pár týždňov. V prvom kvartáli 2015 máme naplánovaný vstup na ostatné trhy v regióne strednej a východnej Európy. Už teraz však máme v zálohe nové funkcionality mobilných aplikácií a rozšírenia administračnej služby pre televízie. Celkovo naším cieľom je priniesť divákom aj televíziám “Nový rozmer televíznej zábavy”.

 

 Tvorcovia aktuálne testujú mobilné aplikácie pre Android, iOS, Web-Desktopovú a Web-mobilnú verziu. Na ceste je už aj druhá verzia administračnej webovej aplikácie pre televízie. Testovaciu prevádzku s prvými televíziami chcú tvorcovia stihnúť ešte pred Vianocami.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech