Chceš fotiť a nemáš múzu? V pohode, stačí ti motorola one

  • Zoznám sa s prvým smartfónom, s ktorým dokážeš fotiť nápadité fotky aj bez kopnutia múzou
  • Zoznám sa s prvým smartfónom, s ktorým dokážeš fotiť nápadité fotky aj bez kopnutia múzou

Máš pocit, že všetci, ale naozaj všetci z okruhu tvojich známych na sociálnych sieťach majú kreatívnejšie fotky ako sú tie tvoje? Musel si si z trucu zablokovať niekoľko profilov na Instagrame, lebo sa inšpirácia zvrtla na zdroj čistej závisti?

Čo si budeme hovoriť, nie každý má oko umelca. Navyše, zbaliť múzu je celkom drina, lebo je extrémne prelietavá, chodí si, ako sa jej zachce a niekedy sa dokonca vôbec neukáže. Nečakaj na ňu, vezmi smartfón a foť. V tomto prípade platí: Lepšia motorola one v hrsti než múza na streche!

Nápadité fotky aj keď nemáš nápady

Zoznám sa s prvým smartfónom, s ktorým dokážeš fotiť nápadité fotky aj bez kopnutia múzou. A nezáleží na tom, či máš pred objektívom najfotografovanejšiu pamiatku vychytenej turistickej destinácie alebo susedov čerstvo natretý plot. Stačí namieriť, cvaknúť a o zvyšok sa postará tučná výbava invenčných fotografických prvkov motoroly one.

Už kombinácia dvoch zadných (13 MP + 2 MP) a jedného predného 8 MP fotoaparátu dáva tušiť, že túžby fotografov berie tento telefón vážne a zhmotňuje ich vysoko nad rámec štandardných očakávaní, aké by si mohol mať voči smartfónu strednej triedy. Prakticky od prvého cvaknutia sa staneš expertom na štýlové zachytávanie zážitkov.

GIF-ká či čarovanie s farbami

Nechýbajú klasické vychytávky ako portrétový režim, selektívne zaostrovanie či selfie s pozadím. Mimochodom, rozostriť môžeš aj to (nik predsa nemusí vidieť neporiadok v tvojej izbe, keď to jediné, čo chceš svetu ukázať, je tvoj nový zostrih).

Pozor! Potenciálne návykovou funkciou sú kinematografy. Hrozí z nich akútne preGIFkovanie. Nafotíš sériu záberov, označíš tie, ktoré chceš rozhýbať do GIF formátu a… keď raz uvidíš, aké je to jednoduché a efektné, nebudeš vedieť prestať! Sfúknutie narodeninových sviečok, grimasy tvojich kamošov na žúre či šialenosti, ktoré vyvádza tvoj pes, keď si myslí, že sa nedívaš, toto všetko teraz zvečníš ešte živšie.

Inak, ak ti stále nejde do hlavy, ako môžeš invenčne odfotiť vyššie spomínaný susedov plot, tu je odpoveď: motorola one má funkciu zvýraznenia farby, ktorú „vytiahne“ zo záberu a zvyšok preklopí do čiernobielej. Výsledok vyzerá – nezávisle od zaujímavosti alebo nezaujímavosti foteného objektu – mimoriadne štýlovo. A ak chceš snímku vyšperkovať ešte viac, pohraj sa po odfotení s intenzitou farby.

Fotenie so zapojením rozumu

Prvkom, čo dáva tvojmu foťáku v mobile vlastný rozum, je aplikácia Google Lens. Šikovná vecička, keď potrebuješ, aby vidieť znamenalo vedieť. Jeden príklad z tisícov: Predstav si, že si v cudzom meste a máš chuť na lokálnu špecialitu top kvality, lenže nevieš, či podnik, pred ktorým si sa zastavil, nie je len lapač turistov. Ľahká pomoc. Zamier, odfoť a tvoj smartfón v momente preladí do detektívneho módu – zistí ti názov, menu aj recenzie miesta.

Žiadne krízové scenáre

Motorola One myslí aj na fotografické „problémy prvého sveta“ ako smútok z mazania záberov, keď pamäť ohlási takmer plnú kapacitu či žalostne nízke percento na ikone s batériou, práve keď si sa dostal do švungu. Toto sú dve tragédie, ktoré už viac nezažiješ!

Kapacita 64 GB s možnosťou rozšírenia úložiska o 256 GB či externé ukladanie na Google Photos znamenajú, že môžeš motorolu one kŕmiť fotkami bez obáv z prejedenia.

Užívaj si fotenie ako nikdy predtým. S motorolou one už za 249 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK