Chceš sa stať odborníkom na kyber bezpečnosť? Kurz je skvelá príležitosť začať

  • Hackerských útokov stále pribúda a citlivé dáta je potrebné chrániť.
cyber
  • Hackerských útokov stále pribúda a citlivé dáta je potrebné chrániť.

Je to predsa obrovský biznis. Zabudni na hackerov – jednotlivcov. Tí sú už minulosťou. Dnes tu máme organizované skupiny, ktorých cieľom je zarobiť prachy.

Zober si napríklad známy vírus šifrujúci súbory v počítačoch. Nezaplatíš? Máš po dátach. Väčšina ľudí nezaplatí. Ale to je ešte slabý odvar. Najlepšie sa zarába tam, kde sa točia prachy, čiže vo firmách. Asi si už počul o útoku na Yahoo, kde hackeri ukradli 500 miliónov účtov. Okrem iného, reputácia spoločnosti utrpí silný úder.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt coursera

foto:forbes.com

Preto sú dnes spoločnosti ochotné platiť slušné peniaze za ochranu svojich zariadení a dát. Podľa štúdie ESETu si 84% majiteľov slovenských firiem myslí, že chrániť prístup k firemným dátam je dôležité. A traja zo štyroch opýtaných, by boli ochotní do bezpečnostného riešenia investovať. A presne o bezpečnostných riešeniach sa dozvieš v kurze na Coursera. Ak máš záujem o prechod do manažérskej pozície v počítačovej bezpečnosti a mobility, je tento kurz presne pre teba.

Prostredníctvom rozhovorov s odborníkmi v tejto oblasti, budeš schopný analyzovať inovácie poháňajúce rozmach informačných technológií a zistíš, ako predstavujú nové výzvy pre ochranu dát. Naučíš sa, čo je to kyber bezpečnosť, zistíš, ako je to s bezpečnosťou prenosných zariadení (mobily, tablety, zariadenia internetu vecí) a aké hrozby prináša to, že sa dokážeme na diaľku pripojiť takmer všade. Oboznámiš sa aj s tým, ako sa bude kyber bezpečnosť vyvíjať a čo nás v tejto oblasti ešte čaká.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt cyber hacker

foto: sgcybersecurity.com

Kurz je v angličtine, trvá niekoľko týždňov a po jeho skončení sa budeš vedieť orientovať v tejto problematike. Dostaneš tiež elektronický certifikát, ktorý bude určite plusom pre tvoje CV alebo do profilu na LinkedIn. Tak smelo do toho, kurz začína už 17. októbra.

zdroj titulnej fotografie: cybergym

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech