Chcete žiť na ostrove? Na tomto vám za to aj zaplatia

  • Na svete nenájdete obývaný ostrov, ktorý by bol ešte viac izolovaný ako je tento. Tristan da Cunha hľadá nebojácneho manažéra poľnohospodárskej výroby, ktorý vydrží na ostrove aspoň dva roky.
ostrov
  • Na svete nenájdete obývaný ostrov, ktorý by bol ešte viac izolovaný ako je tento. Tristan da Cunha hľadá nebojácneho manažéra poľnohospodárskej výroby, ktorý vydrží na ostrove aspoň dva roky.

Pre niekoho je práca a každodenný kontakt s ľuďmi čistým potešením. Pre iných je kontakt s hocikým, okrem ich mačky, vyčerpávajúcim a nechceným zážitkom. Niektorí ľudia jednoducho pracujú lepšie osamote a dokážu viac oceniť svoju vlastnú spoločnosť, než spoločnosť skupiny kolegov. Jediným problémom je, že väčšina zamestnaní vyžaduje aspoň minimálnu socializáciu. Teda až doposiaľ.

ostrovland

Objavila sa ponuka práce, ktorá je perfektná pre tých, ktorí robia svoju prácu radi osamote, len v spoločnosti matky prírody a sopečnej pôdy. Najizolovanejší obývaný ostrov sveta práve hľadá hlavného farmára. Okrem toho, že vybraný uchádzač bude celé dni tráviť obkolesený panenskou prírodou, dostane tiež peniaze na ubytovanie a cestovanie. To znamená, že každá výplata poputuje priamo do vrecka zamestnanca.

 

11

 

Tristan da Cunha je autonómnym územím Veľkej Británie. Od Ria de Janeiro je vzdialený 3 360 kilometrov a od Kapského mesta ho delí 2 800 kilometrov. Hlavný ostrov je dlhý len 11 kilometrov a tvaruje ho obrovský vulkán, ktorý je stále činný. Človek tu nebude úplne opustený, nakoľko tu predsa len žije okolo 300 ľudí.

Toto súostrovie síce neposkytne príliš veľa ľudskej spoločnosti, zato je tu početná populácia zvierat. Dokonca počet ovcí a ostatného dobytka prevyšuje počet obyvateľov. Bežne tu narazíte aj na tučniakov skalných alebo exotických vtákov, ktorých inde nenájdete.

ostrov2

 

Väčšina príjmov tohto ostrova pochádza najmä z obchodu s morskými plodmi a z predaja ich unikátnych poštových známok a mincí.

Momentálne jedinou surovinou, ktorú pravidelne sadia sú zemiaky. Plánujú však pestovať aj ovocie a zeleninu, aby nemuseli byť závislí len na importovaných potravinách. Vzhľadom na to, že na  ostrove nenájdete žiadne letisko, jediný  spôsobom dopravy a doručenia potravín je možný len pomocou veľkých rybárskych lodí z Južnej Afriky. A tie navštevujú ostrov len osemkrát za rok.

ostorv5

 

Pracovná pozícia je záväzná po dobu dvoch rokov. Taktiež neočakávajte, že sa domov vrátite na sviatky, alebo, že vás príde niekto navštíviť. Ostrov je totiž dostupný len 60 dní do roka a dostanete sa naň po absolvovaní 6 dňovej plavby loďou z Južnej Afriky, alebo mesačnej plavbe z juhu Atlantického Oceánu.

ostrov3

 

Našťastie sa nemusíte báť, že by ste zomreli od nudy. Mimo pracovnej doby môžete navštíviť turistické centrum, ísť si zaplávať do bazénov, zabaviť sa v pube, na diskotéke alebo navštíviť miestnu kaviareň.

Takže, ak vás nebaví vysedávať v kancelárií a skôr dávate prednosť farmárčeniu, máte jedinečnú možnosť dobre si zarobiť a oddýchnuť si od ľudí. Začať môžete už tento August.

zdroj:theplaidzebra.com zdroj fotografií:metro.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech