Chucka Norrisa nahradil v skvelej kampani značky Toyota nový hrdina

  • Každý je nahraditeľný
  • Dokazuje to aj najnovšia reklama na Toyotu Tacoma
  • Hlavnou hviezdou nie je Chuck Norris, ale samotné auto
norris
AdAge.com
  • Každý je nahraditeľný
  • Dokazuje to aj najnovšia reklama na Toyotu Tacoma
  • Hlavnou hviezdou nie je Chuck Norris, ale samotné auto

Fakty o Chuckovi Norrisovi pohltili celý svet už takmer pred dekádou. Legendárny status tohto Američana sa snažili využiť aj rôzne reklamné agentúry, ktoré s ním následne nakrútili desiatku spotov. Týmto reklamám sa zvyčajne darilo a z toho vyťažila aj agentúra Saatchi & Saatchi.

V novom televíznom spote na Toyotu Tacomu je však Chuck odsudený na druhú priečku. V hlavnej úlohe totiž vystupuje samotná Toyota, ktorá po podpísaní Chuckom nadobúda jeho sily.

V reklame môžeme Toyotu vidieť zachraňovať človeka z pohyblivého piesku, brázdiť po vlnách či vyhrávať v šachu. Na samom konci sa Chuck začudovane pýta svojej manažérky, či ho skutočne vymenili za auto. Tá však len hrdo prikyvuje. Túto mašinu si všetci zamilovali.

Režisérom tejto vtipnej reklamy je Andreas Nilsson z Biscuit Filmworks, ktorý už v minulosti pracoval s hviezdami akčných filmov v absurdných situáciách. Jeho najznámejším počinom je určite reklama Epic Split na Volvo, v ktorej si zahral Jean-Claude Van Damme. Tento počin sa ihneď stal internetovou senzáciou, no ocenený bola aj na festivale v Cannes za kreatívnu efektivitu.

Zdroj: AdAge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech