Cigániková na Facebooku otvorene kritizuje Krajčího. Vymenúva body, ktoré „zabudol“ zaradiť na rokovanie vlády

  • Jana Bittó Cigániková informuje, že návrh na doplnenie úloh k uzneseniu vlády nebol do včerajšieho rokovania zaradený
  • Viaceré body návrhu sa pozdávali aj ministrovi zdravotníctva
cigániková
TASR/Jaroslav Novák
  • Jana Bittó Cigániková informuje, že návrh na doplnenie úloh k uzneseniu vlády nebol do včerajšieho rokovania zaradený
  • Viaceré body návrhu sa pozdávali aj ministrovi zdravotníctva

Jana Bittó Cigániková dnes na svojom facebookovom profile oznámila, že návrh na doplnenie úloh k uzneseniu vlády včera nebol do vládneho rokovania zaradený. Návrh zákona pochádza z dielne strany SaS a Za ľudí. Podľa informácií Jany Bittó Cigánikovej mal minister zdravotníctva Krajčí s viacerými úlohami súhlasiť. 

❌ÚLOHY PRE MINISTRA ZDRAVOTNÍCTVA, KTORÉ ANI LEN NEZARADILI NA VČERAJŠIE ROKOVANIE VLÁDY ❌Zhodnoťte sami, či by…

Posted by Janka Bittó Cigániková – Fungujúce zdravotníctvo on Thursday, February 25, 2021

 

Ako informuje Jana Bittó Cigániková, uznesenie pripravili spoločne s kolegami z politickej strany Za ľudí. O bodoch v návrhu diskutovali na koaličnej rade. S viacerými úlohami mal súhlasiť aj samotný minister zdravotníctva Marek Krajčí. „Predtým sme ho samozrejme prerokovali na Koaličnej rade a klub SaS aj s ministrom Krajčim a štátnym tajomníkom Stachurom, ktorí s drvivou väčšinou bodov súhlasili a prisľúbili, že ich budú realizovať.“

Pribudlo viac ako 2 400 nových infikovaných a 84 úmrtí. Rozhoduje sa o konci zákazu vychádzania

Richard Sulík mal listinu do podateľne dodať včas na to, aby bola súčasťou včerajšieho rokovania. Na rokovaní sa však toto uznesenie neobjavilo. „ O to menej rozumiem tomu, prečo ho pán Jakab (OĽANO) ani nezaradil na rokovanie. Je najvyšší čas tieto opatrenia realizovať.

Honba za invermektínom 

Jednou z úloh dokumentu bolo aj „zabezpečiť do lekární Ivermectin, Isoprinosine a Favipirin SPOLU S ODPORUČENÝM DÁVKOVANÍM A POUČENÍM PRE PACIENTA.“ Jana Bittó Cigániková kritizuje ministra za to, že svoj prísľub, ktorý verejne prezentoval, ešte nesplnil. 

Ak má minister pochybnosti o účinnosti týchto liekov, nerozumiem, načo ich ľuďom sľuboval. Ale keď sa raz minister postavil na tlačovku a sľúbil tieto lieky ľuďom, nečudujme sa, že ich zháňajú. Treba preto svoj sľub splniť, ale pri dodržaní zákona a teda dodať ho spolu s písomnou informáciou v slovenskom jazyku.“

Ďalšou navrhovanou úlohou bolo zahrnúť záchranárov, ktorí vozia pacientov do červených zón do systému odmeňovania prvej línie, alebo aj umožniť vykonávanie atigénových testov zaškoleným nezdravotníkom.

Nech sa SaS skonsoliduje, odkázal Matovič. Cigániková z koalície nepodporí programové vyhlásenie vlády

Viaceré body návrhu sa venovali precíznejšiemu zbieraniu dát. Strana Za ľudí a SaS navrhujú „urobiť poriadok vo vykazovaní dát (oddeliť PCR, AG na vstupe aj výstupe zo štatistík, vykazovať hospitalizácie podľa miesta obvyklého pobytu, nie trvalého bydliska)“

Poslednú dobu sa čoraz častejšie hovorí o tom, že Slovensko je v „dátovom pekle“. Verejne to prezentoval napríklad matematik Richard Kollár po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. „V skutočnosti nevieme, ako na tom sme a čo sa deje. Chýbajú nám absolútne kľúčové dáta.

AKTUÁLNE: Sme v dátovom pekle, Slovensko nevie nič, vraví matematik. Čaputová žiada okamžitú úpravu opatrení

Práve tento návrh by možno mohol poskytnúť matematickej obci potrebné dáta a Slovensko z „dátového pekla“ vytiahnuť. O tomto tvrdení sa však môžeme rozprávať len v hypotetickej rovine, keďže návrh na doplnenie úloh k uzneseniu vlády nebol do rokovania ani zaradený. 

Zdroj: Facebook Jany Bittó Cigánikovej

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech