Cigániková verzus Tabák: Polícia potvrdila, že má na stole trestné oznámenie

  • Polícia prijala trestné oznámenie v súvislosti s bitkou poslankýň Cigánikovej a Tabák
  • Potvrdila to bratislavská krajská policajná hovorkyňa
Jana Bittó - Cigániková a Romana Tabák
Jana Bittó - Cigániková a Romana Tabák, TASR/Jaroslav Novák
  • Polícia prijala trestné oznámenie v súvislosti s bitkou poslankýň Cigánikovej a Tabák
  • Potvrdila to bratislavská krajská policajná hovorkyňa

Polícia prijala trestné oznámenie v súvislosti s fyzickou potýčkou poslankýň parlamentu Jany Bittó Cigánikovej (SaS) a Romany Tabák (v klube Sme rodina). Pre agentúru SITA to potvrdila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

„Na základe územnej pôsobnosti sa prípadom zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava I, ktorí vykonávajú všetky potrebné úkony s cieľom objasnenia veci,“ informovala Šimunková s dodatkom, že bližšie informácie k prípadu v súčasnosti nie je možné poskytnúť.

Fyzická potýčka

K fyzickej potýčke poslankýň došlo 23. septembra v bratislavskom podniku. Bittó Cigániková tvrdí, že Tabák ju začala najprv verbálne napádať. „Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia, aká „inteligencia“ reprezentuje svojich voličov v parlamente. Myslela som, že keď si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú, čo stvára, sa ukľudní. Opak bol však pravdou,“ napísala poslankyňa za SaS na svojom verejnom profile na sociálnej sieti.

Tabák ju podľa jej slov začala ťahať za vlasy a fyzicky napádať. Potom odišla. „Po chvíli sa vrátila, aby mi sediacej bez slova vrazila taký úder do hlavy, aký len tenistka vie dať pravačkou,“ tvrdí Bittó Cigániková. Tým sa potýčka skončila a Tabák odišla. Bittó Cigániková išla na druhý deň podľa svojich slov na pohotovosť s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku.

Romana Tabák vidí incident inak. Tvrdí, že zahnala sa na ňu, naopak, Bittó Cigániková a strhla jej šiltovku. Mrzí ju, že sa dala vyprovokovať a uštedrila poslankyni úder. Zároveň ju vyzvala, aby absolvovala test na drogy.

Romana Tabák kandidovala za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a potom, čo ju z klubu vylúčili, vstúpila do poslaneckého klubu Sme rodina. Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič na sociálnej sieti napísal, že pozná obe. „Romana je síce veľakrát naivná, ale nikdy nie klamárka. Jana je zákerná a klame furt.“

Tabák prišla s inou verziou

Romana Tabák na status zareagovala a uviedla, že sa nechala vyprovokovať.

Vyjadrenie neprišlo osobne od Tabák, poskytla ho cez denník Nový Čas. Incident sa odohral v známom bratislavskom klube, kde mal mať vystúpenie Majk Spirit. Poslankyňa Tabák tvrdí, že nie ona, ale Bittó Cigániková prišla za ňou v nepríčetnom stave a začala jej vulgárne nadávať. Ako uviedla, nadávala na jej osobu a rodinu, až následne došlo ku konfliktu.

„Zahnala sa na mňa po tvári a ako sa zahnala druhýkrát, strhla mi z hlavy šiltovku a hodila ju do miestnosti. Ja som sa bránila. Mrzí ma, že som sa nechala vyprovokovať a uštedrila jej úder, po ktorom sa ukľudnila,“ uviedla pre Nový Čas Romana Tabák.

Ďalej tvrdí, že Jane Bittó Cigánikovej napadnutie odpúšťa a nad trestným oznámením neuvažuje. „Pevne dúfam, že vyhľadá terapeuta a absolvuje test na drogy,“ dodáva Tabák na adresu poslankyne Cigánikovej. Romana Tabák hovorí, že svedomie má čisté. Pre TV JOJ povedala, že mala pri sebe ochranku, no neskôr ju zaprela. Jej verzia má teda trošku trhliny.

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá