Čínsky gigant Xiaomi odhlalil svoj lacný dron so 4K videom!

  • Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi oficiálne predstavil svoj prvý dron, ktorý môže vďaka nízkej cene poriadne zamiešať karty v tejto oblasti.
mi-drone-5
  • Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi oficiálne predstavil svoj prvý dron, ktorý môže vďaka nízkej cene poriadne zamiešať karty v tejto oblasti.

Podobne ako pri ostatných produktoch Xiaomi, spoločnosť v skutočnosti nevytvorila Mi Drone sama. Namiesto toho spolupracuje s čínskou spoločnosťou Flymi, ktorá vytvorila zariadenie. Xiaomi k dronu pridáva svoj celosvetovo známy brand a predáva ho prostredníctvom svojich kanálov, medzi ktoré patrí aj internetový obchod Mi.com.

mi-drone-7 (1)

Dron je oveľa lacnejší ako konkurencia, čo sa dalo očakávať od Xiaomi, ktorý si vybudoval povesť výrobcu vysoko kvalitných zariadení za zlomok ceny oproti konkurencii. Mi Drone sa bude predávať za 2499 čínskych juanov (okolo 340 €) pre najslabší model s 1080P kamerou a 2999 čínskych juanov (410 €) za vyspelejší model s 4K kamerou. To je oveľa menej ako napríklad za DJI, ktorý má momentálne vedúce postavenie na trhu, a ktorého ceny sa pohybujú od 800 eur vyššie.

Xiaomi hovorí, že lacnejší model bude „crowdfundovaný“ pomocou Mi Home appky od 26. mája 2016, zatiaľ čo 4K dron bude na skoré testovanie k dispozícii na konci júla cez open beta program. Neexistuje žiadne vyjadrenie o tom, kedy (alebo dokonca či vôbec) bude predávaný aj mimo Číny. Nám len ostáva dúfať, že bude.

Mi Drone dokáže podľa Xiaomi vďaka 5.100 mAh batérií lietať po dobu 27 minút a dosah má 3 kilometre. To je asi päť minút viac ako dokážu drony od DJI. Obsahuje tiež kameru, ktorá dokáže natáčať 4K video a na vysielačku sa dá pripojiť smartfón pre živý prenos videa z dronu. Jednotlivé časti vyzerajú byť modulárne, čo znamená, že ich nahradenie – a aj batérie – je možné.

Sledovanie dronu a udržanie kontroly nad ním môže byť hlavne pre nových majiteľov problém a Mi Drone preto vie, rovnako ako iné podobné drony, vytvoriť virtuálny plot, takže ak vybočí mimo určených rozmedzí, vráti sa späť na miesto odkiaľ vzlietol.

mi-drone-4

Počas odhalenia Mi Drone na livestreame, ktorý mal 195.000 divákov, Xiaomi CEO Lei Jun povedal, že nie je len pre bohaté deti. Firma chce využiť svoj profil (a mimoriadne nízku cenu), aby pomohla demokratizácii technológie a umožnila tým, ktorí nemajú zbytočných tisíc a viac dolárov, vlastniť dron.

Za mňa má Xiaomi určite palec hore, dron so skvelými špecifikáciami za takú cenu je proste paráda. Aj keď cena mimo Číny bude pravdepodobne o niečo vyššia, stále to bude oveľa menej ako si za podobné drony pýta konkurencia. Tak čo, kupuješ?

mi-drone

mi-drone-2 mi-drone-3

zdroj: techcrunch.com, zdroj fotografií: techcrunch.com, mi.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech