Comprimato prilákalo ďalšiu investíciu!

  • Jednotka na trhu v oblasti kompresie akcelerovanej na grafických kartách, spoločnosť Comprimato Systems, získala ďalší kapitál vo výške 1 000 000 eur. Zveriť jej svoje peniaze sa rozhodli existujúci investori Credo Ventures, pražská venture kapitálová spoločnosť a Y Soft Venture Capital, dcérska spoločnosť popredného svetového výrobcu škálovateľných riešení manažmentu tlačových systémov Y Soft.
image_1411983952.png
  • Jednotka na trhu v oblasti kompresie akcelerovanej na grafických kartách, spoločnosť Comprimato Systems, získala ďalší kapitál vo výške 1 000 000 eur. Zveriť jej svoje peniaze sa rozhodli existujúci investori Credo Ventures, pražská venture kapitálová spoločnosť a Y Soft Venture Capital, dcérska spoločnosť popredného svetového výrobcu škálovateľných riešení manažmentu tlačových systémov Y Soft.

Investícia prichádza rok po tom, čo spoločnosť opustila pražský výskumný inštitút CESNET a zabezpečila si vlastné zdroje financovania. Comprimato od doby osamostatnenia dodalo svoje unikátne kompresné riešenie rade významných klientov v Európe, Spojených štátoch, či Japonsku. Comprimato rokuje tiež s významnými svetovými hráčmi v rôznych oblastiach, vrátane medicíny alebo oblasti satelitného snímkovania.

Comprimato kompresná technológia je postavená na súčasných grafických kartách a umožňuje až 10x rýchlejšiu JPEG2000 kompresiu v porovnaní s existujúcimi softvérovými riešeniami, a to za zlomok ceny zákazkových jednoúčelových hardvérových riešení. Comprimato sídli vo vedeckom a technologickom parku Cerit-SP v Brne.

JPEG2000 je najpoužívanejší kodek pre video s ultra vysokým rozlíšením (UHD), ktorý nachádza široké uplatnenie v kino priemysle, pri filmovej postprodukcii, v televíznej produkcii, v medicínskych obrazových aplikáciách, satelitnej technike a v štátnej správe.

Jiří Matela, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Comprimato Systems, hovorí: „Novo získaný kapitál umožní firme rýchlejšiu expanziu v oblastiach predaja i technologického rozvoja, čím posilní našu pozíciu lídra na poli UHD kodekov. „
„Credo s potešením sleduje, ako stratégia podpory začínajúcich firiem v Strednej Európe prináša svoje ovocie. Comprimato preukázalo, že použitie grafických kariet pre kompresiu UHD obrazu môže viesť k výraznému zníženiu doby kompresie a lepšiemu využitiu prenosových kapacít, a tým významne prispieť k úsporám nákladov.

Radi pomáhame spoločnosti Comrimato Systems akcelerovať jej rozvoj s cieľom kapitalizovať jej technológiu na celosvetovo rastúcom trhu UltraHD videí. „, Hovorí Vladislav Jež, partner spoločnosti Credo Ventures.

Ondřej Krajíček z Y Soft Venture Capital k tomu dodáva: „Y Soft investuje v druhom kole, aby ďalej podporil tím spoločnosti Comprimato. Neinvestuje len do technológie akcelerácie kodeku JPEG2000 na GPU, ale hlavne do rozvoja energického tímu s unikátnymi znalosťami, ktorý navyše preukázal schopnosť presadiť sa na globálnej úrovni. „

Credo Ventures so sídlom v Prahe je venture kapitálová firma založená v roku 2009 s cieľom stať sa vedúcim venture kapitálovým investorom do firiem v ranných fázach rozvoja, najmä v oblastiach internetu, IT a zdravotníctva v strednej a východnej Európe. Credo Ventures verí v podnikanie a schopnosť doviesť stredoeurópskej projekty a spoločnosti z nuly ku globálnemu úspechu. Credo Ventures vybudovala silné medzinárodné vzťahy, jej poradný zbor je vedený technologickou vizionárkou a investorkou Esther Dyson. Predsedom jej investičného výboru sa stal Eduard Míka, jeden z najvýznamnejších technologických podnikateľov v strednej Európe. Viac na: www.credoventures.com

Y Soft Group je medzinárodná spoločnosť ponúkajúca unikátne tlačové riešenia (softvér i hardvér), ktoré umožňuje spoločnostiam a organizáciám efektívne kontrolovať náklady, znížiť plytvanie, zvýšiť komfort užívateľov a pozitívne pôsobiť na životné prostredie. Hlavný produkt YSoft SafeQ je využívaný 8000 organizáciami vo viac než 100 krajinách po celom svete, vrátane mnohých spoločností ocenených v rebríčku Fortune 500. YSoft SafeQ pomáha organizáciám úspešne spravovať a optimalizovať tlač, kopírovanie aj skenovanie na jednotlivých užívateľov, oddelenia, projekty alebo multifunkčné zariadenia. Pre zaistenie vývoja najnovších technológií a celosvetovej dostupnosti produktu i služieb, Y Soft uzavrel strategické aliancie s vedúcimi výrobcami multifunkčných zariadení, ako sú Konica Minolta, Xerox, Ricoh, HP, Sharp, Toshiba.

Y Soft tiež vytvoril výrobné a strategické partnerstvá so všetkými medzinárodnými majoritnými (legic, HID, Philips) aj minoritnými výrobcovia čítačiek kariet. Y Soft zamestnáva vyše 190 ľudí, z ktorých 120 pôsobí v Českej republike. Konsolidovaný celkový výnos skupiny činí 18,5 mil. EUR / 23,5 mil. USD, za posledných desať rokov zaznamenával Y Soft každoročný dvojciferný nárast tržieb. Y Soft vyváža 90% produkcie. Centrála spoločnosti sídli v Brne, zahraničné zastúpenia sa nachádzajú vo všetkých významných regiónoch Európy, Ameriky, Ázie i Austrálie. Spoločnosť Y Soft Venture Capital bola založená v roku 2012 s cieľom podporovať technologicky zaujímavej start-UPOV projekty disponujúci medzinárodným potenciálom. Jej cieľom je ďalej šíriť v rámci strednej Európy víziu spoločnosti Y Soft, ktorú je prinášať produkty s veľkou pridanou hodnotou na globálne trhy.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech