COVID-19: Spojené kráľovstvo zaradilo Slovensko na cestovný karanténny zoznam

  • Spojené kráľovstvo zaradilo Slovensko na zoznam rizikových krajín
  • Zo zoznamu zároveň nebola vyradená žiadna krajina
AktualneSIU
  • Spojené kráľovstvo zaradilo Slovensko na zoznam rizikových krajín
  • Zo zoznamu zároveň nebola vyradená žiadna krajina

Spojené kráľovstvo zaradilo Slovensko, Dánsko, Island a karibský ostrov Curacao v súvislosti s koronavírusovou pandémiou COVID-19 na zoznam rizikových krajín. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská stanica Sky News. Opatrenie znamená, že cestujúci, ktorí sa z týchto krajín vrátia do Spojeného kráľovstva od 4.00 h (5.00 h SEČ) v sobotu, budú musieť absolvovať dvojtýždňovú domácu karanténu.

Za jej porušenie bude – až na malú skupinu výnimiek – hroziť pokuta vo výške najmenej 1000 libier (1096 eur). Cieľom tzv. „červeného zoznamu“ vypracovaného britskou vládou je zastavenie šírenia sa nového druhu koronavírusu z krajín s vysokým nárastom počtu infekcií. Britská vláda aktualizuje svoj cestovný karanténny zoznam okrem iného na základe toho, či týždenný prírastok infekcií v danej krajine prevyšuje 20 prípadov na 100.000 obyvateľov.

Aj druhá vlna má svoj Pezinok. Domov dôchodcov v Komárne je zamorený koronavírusom

 

Zo zoznamu zároveň nebola vyradená žiadna krajina, potvrdil britský minister dopravy Grant Shapps. Spojené kráľovstvo zároveň vo štvrtok zaznamenalo vôbec najvyšší denný prírastok nakazených osôb (6634), pričom ochoreniu COVID-19  podľahlo ďalších 40 pacientov, uvádza Sky News.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech