Čudné stravovacie návyky známych a úspešných ľudí

  • Keď si môžete dovoliť byť nesmierne vyberavý a všetkých naokolo kvôli vlastnej strave neúnavne cepovať, prečo to aj neurobiť, však? Je síce pravda, že čím zdravšie sa stravujeme, tým výkonnejší môžeme byť v pracovnom smere, no niektorí si tento fakt vzali k srdcu asi až príliš.
image_1440098708.png
  • Keď si môžete dovoliť byť nesmierne vyberavý a všetkých naokolo kvôli vlastnej strave neúnavne cepovať, prečo to aj neurobiť, však? Je síce pravda, že čím zdravšie sa stravujeme, tým výkonnejší môžeme byť v pracovnom smere, no niektorí si tento fakt vzali k srdcu asi až príliš.

 

1. Steve Jobs

Je všeobecne známe, že zakladateľ Applu si veľmi potrpel na alternatívny životný štýl. Dalo by sa povedať, že na to aj doplatil, a teda by mohol byť akýmsi odstrašujúcim príkladom pre zvyšok populácie. To isté platí aj o jeho spôsobe jedenia. Aj keď svoje stravovacie návyky určite volil v najlepšom presvedčení o ich blahodarných účinkoch, radšej sa nimi príliš neinšpirujte. Boli napríklad obdobia, kedy jedol len vybrané druhy potravín, napríklad jablká alebo mrkvu. A nič iné. Z betakaroténu, ktorého vysoké hodnoty mrkva obsahuje, mával niekedy oranžovú pokožku. Zrejme to ale nepovažoval za problém, a tak niekedy zachádzal ešte ďalej. Dlhé obdobia sa stravoval výlučne ovocím, poprípade vylúčil stravu úplne a jednoducho hladoval. Pardon, podstupoval očistnú kúru. Jej súčasťou bolo aj vyhýbanie sa sprche, keďže veril, že vďaka svojej ultra zdravej diéte nemá prečo smrdieť. Asi netreba dodať, že sa v tomto odhade trochu sekol. 

 

Logo a slogan zrazu naberajú celkom iný význam… 

 

 

2. Mark Zuckerberg

V niektorých z nás vyvolávajú predstavy, v ktorých figurujeme ako silní pravekí ľudia schopní skoliť a zdrať z kože mamuta, veľmi pozitívne pocity. Samozrejme, niekto tie divé zvieratá loviť musí a ich mäso sa neskôr musí aj skonzumovať. Vlastnoručný lov je dnes koníčkom mnohých, väčšinou to ale býva len forma zamestnania. Až kým sa niekto, ako CEO Facebooku, nerozhodne z doposiaľ neobjasnených dôvodov konzumovať len zvieratá, ktoré vlastnoručne uloví. A nielen uloví – rovno podreže, stiahne z kože, zavesí za paprče, vykochá… Chápeme, byť CEO tak veľkej spoločnosti je určite stresujúce a ten nahromadený stres si treba nejako ventilovať. Napríklad pri predstave, že namiesto tučného prasaťa podrezávate nepríjemného zamestnanca, alebo že za paprče zavesenú nemáte kozu, ale toho chlapíka, ktorý s vami nie a nie podpísať výhodný kontrakt. 

 

 

3. Henry Ford

Nezabudnime ani na historické postavy. Legendárny automobilový podnikateľ svojím biznisom jednoducho žil a možno preto sa mu tak veľmi darilo. Lenže jeho záľuba sa nekončila za dverami officu, spálne, obývačky, či dokonca ani za hranicou jeho taniera. Bol presvedčený, že rovnako ako autá sú aj ľudia len vysokofunkčné mašiny s motorom, ktoré treba pravidelne dopĺňať palivom. V metaforickom zmysle vôbec nebol ďaleko od pravdy. Akurát namiesto bežných jedál z obchodu radšej vlastnoručne vytrhal rastliny zo svojej záhrady a zjedol ich. Samozrejme surové, poprípade si ich pridal do sendviča.

 

Henry Ford asi vysvetľuje, ako chce mať pripravené svoje obylniny 

 

 

4. Warren Buffet

Aj keď toho svetoznámy investor v živote veľa dosiahol a momentálne sa dožíva 84 rokov, aj v ňom sa nájde štipka nostalgie za časmi minulými. Rád si napríklad zaspomína na svoje detstvo, keď preňho peniaze, investície a filantropia ešte nič neznamenali – a keď ešte nebol tretím najbohatším mužom planéty. Preto, ako sa sám vyjadril, sa jeho strava približuje k návykom šesťročného decka. Prečo? Lebo štatisticky majú šesťročné deti najnižšiu úmrtnosť. Ťažko povedať, či ide o vtip, alebo to myslel vážne, pravdou však ostáva, že svoje tvrdenia preniesol do reality. Na raňajky si niekedy dopraje misku zmrzliny (a nič iné), čipsy svojej obľúbenej značky Utz je na kilá a denne vypije približne päť plechoviek koly. Prirodzene nejde o kolu light, najradšej má kolu cherry. Podľa neho jeho telo tvorí z jednej štvrtiny Coca-Cola. V tomto prípade však už celkom jasne išlo o vtip. Človek by si pri jeho veku až pýtal, na čo sa tí vyznávači zdravej výživy hrajú. 

 

 

5. Howard Hughes

Aj keď v prípade tohto magnáta nejde celkom o jedlo, ktoré bol ochotný skonzumovať, určite spôsob, ktorým to robil, určite si ním nezískal veľa kamarátov. Mal panický strach z baktérii a špiny, takže prísne trval na tom, že všetky príbory, s ktorými jedol, museli byť uzatvorené v celofáne. Inak sa ich ani nedotkol. Aby ani celofán nebol špinavý, aj ten preňho ešte raz zabalili do ochranného obalu. Ale ako sa dalo pomedzi riadky vyčítať aj vo filme Letec, kde ho stvárnil Leo DiCaprio, nebol to jediný problém, ktorý mal s okolitým svetom. Bezpečnosti nikdy nie je dosť a ako sa hovorí – better safe than sorry.

 

„…a k tomu poprosím dvojitú porciu celofánu. Ďakujem.“

 

Čo z toho vyplýva? Že ak sa jedného dňa stanete vo svojom fachu úspešnými, nezabudnite si vymyslieť veľmi špeciálne stravovacie návyky a poriadne pre ne šikanovať aj vašich podriadených. Sú to predsa taktiky tých najúspešnejších ľudí. Minimálne si vás tak ľudia lepšie zapamätajú. 

 

Zdroj: Inc. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech