CulCharge: Nápad za (takmer) 100 000 dolárov

  • Písali o nich už veľké weby ako Mashable, Inventures.eu či CoolestGadgets. V roku 2013 vyhrali StartupAwards a Business Idea. Stali sa prvým úspešným slovenským crowdfundingovým projektom na Indiegogo. Predstavujeme CulCharge.
image_1395572783.jpeg
  • Písali o nich už veľké weby ako Mashable, Inventures.eu či CoolestGadgets. V roku 2013 vyhrali StartupAwards a Business Idea. Stali sa prvým úspešným slovenským crowdfundingovým projektom na Indiegogo. Predstavujeme CulCharge.

 CulCharge je unikátna, praktická a veľmi dizajnová vec – kompaktný nabíjací a dátový kábel pre smartfóny. V dĺžke nepresahuje 6 cm, pričom je maximálne flexibilný. Tak sa s ním dostanete aj do rôznych ťažko prístupných kútov počítača. Na jednom konci je USB koncovka a na druhom, v závislosti od typu, môže byť mini/microUSB, Lightning alebo 30-Pin koncovka. Je plne využiteľný na nabíjanie a prenos dát, schováte ho do vrecka alebo zavesíte ku kľúčom. V tomto smere možno hovoriť až o revolúcii. Všetky technológie zaznamenávajú úspech v oblasti minimalizácie zariadení (pamäťové karty, čipy,…), len s tým nabíjaním je akosi stále problém. Batérie za tie roky oveľa menšie nie sú, dlhé káble sme tiež museli stále vláčiť so sebou. Vďaka CulCharge je tomu hádam koniec.

 

 

Za startupom stojí dvojica zakladateľov Jozef Žemla a Viktor Reviliak a spustili ho v februári 2013. Keď mali prvé prototypy, v júli 2013 uverejnili projekt na crowdfundingový portál Indiegogo. O niečo viac ako mesiac presiahli cieľovú sumu 15 000 dolárov o takmer 80 000 USD – výsledná suma skončila na úrovni 94 311 USD. S prísľubom dodania v októbri 2013 si prispievatelia mohli objednávať CulCharge v rôznych objemoch. Od jedného CulCharge za 9 USD až po Platinum CulBox za 5 000 USD.

 

 

Práve CulBox je jedným zo spôsobov, ako chce spoločnosť preniknúť aj do maloobchodu. Obchodník si jednoducho objedná Charge Station obsahujúcu všetky štyri druhy CulCharge, vyloží ju v obchode a môže predávať. Cena za jeden CulCharge sa bude pohybovať približne v rozmedzí 12 až 20 eur. Toto minizariadenie by sa malo dať kúpiť cez predajne O2. Niekoľko ich už operátor ponúkol vo svojej narodeninovej súťaži vo februári tohto roku. Zároveň tiež prebieha autorizácia zo strany Appla a v budúcnosti by mali byť k dispozícii aj v predajniach tejto spoločnosti. S nápadom CulCharge konektorov síce prišli Jozef a Viktor na Slovensku, no vyrábajú ich v Číne.

 

 

Vďaka úspešnej crowdfundingovej kampani pozvala spoločnosť Indiegogo zakladateľov (a inak aj spolužiakov) na konferenciu CES 2014 v Las Vegas. 

Úprimne povedané, som dosť naštvaný, že som sa o tom nedozvedel skôr a neprispel na ich Indiegogo kampaň. Mohol som mať túto cool vecičku už doma. Najbližšie dni asi navštívim niektorú predajňu O2. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK